Ruszyła kwalifikacja wojskowa. Symbolicznej inauguracji dokonał starosta Sławomir Kapica

Dziś rozpoczęła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa dla powiatu oleśnickiego. Potrwa do 11 marca, a na wzywanych czeka komisja lekarska, której siedzibą jest PCEiK przy ul. Wojska Polskiego 56. Niestawiennictwo może zakończyć się grzywną i doprowadzeniem przez policję.

Pierwszego dnia kwalifikacji z Powiatową Komisją Lekarską oraz przedstawicielem Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu spotkał się starosta oleśnicki Sławomir Kapica, który życzył owocnej pracy i bezproblemowego zakończenia naboru. Podczas rozmowy z rekruterami Wojsk Obrony Terytorialnej starosta miał okazję zapoznać się z ofertą i możliwościami Wojska Polskiego, ułatwiającymi nowym kandydatom świadome i odpowiedzialne podjęcie decyzji dotyczących ich przyszłości w strukturach armii.

Kwalifikacją wojskową objęci są mężczyźni urodzeni w 2005 roku, a także inne osoby urodzone w latach 2000-2004, które nie posiadają określonej kategorii zdolności do służby wojskowej. W tym roku kwalifikacji podlega 648 mieszkańców naszego powiatu. Pierwszego dnia przed komisją stanęli mieszkańcy miasta Oleśnicy.

Czym jest kwalifikacja? – To standardowa procedura, której celem jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej – wyjaśnia Witold Michałowski, naczelnik Wydziału Zdrowa, Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy.

Terminy wezwań:
Miasto Oleśnica (12-19.02), Syców (20-23.02), Gmina Oleśnica (26-28.02), Twardogóra (29.02-1.03), Bierutów (4-5.03), Międzybórz (6.03), Dobroszyce (7.03), Dziadowa Kłoda (8.03), kobiety (11.03).

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

374195

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors