Rozpoczęły się roboty drogowe na ulicy Wądoły

Ruszyła przebudowa ulicy Wądoły. Inwestycją objęty jest odcinek od Wiaduktu na ul. Moniuszki do ulicy Energetycznej. Prace potrwają do końca roku.

W poniedziałek droga została zamknięta. Wykonawca rozpoczął już prace. Aktualnie przygotowawcze związane z wykonaniem nawierzchni drogowych oraz porządkowanie terenu. Równocześnie realizowana jest budowa wodociągu i przebudowa kanalizacji sanitarnej, a w najbliższym czasie planowane jest układanie nawierzchni drogi wzdłuż firmy ARMAKAN.

Zakres inwestycji jest następujący:

  • przebudowa jezdni – poszerzenie z 4 do 6 metrów oraz złagodzenie dotychczasowego przebiegu po łuku w kierunku ul. Energetycznej
  • budowa nowego chodnika i ścieżki rowerowej
  • wybudowanie dwóch zatok autobusowych
  • przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej
  • oświetlenie przejść dla pieszych
  • przebudowa oświetlenia ulicznego

Szeroki zakres robót budowlanych wymaga zamknięcia drogi. Nie da się zrealizować tej inwestycji bez czasowych utrudnień. W przyszłości odczujemy nie tylko poprawę stanu drogi, ale przede wszystkim odciążenie centrum miasta ciężarowym ruchem tranzytowych w kierunku południowym na Jelcz Laskowice i Oławę.

Objazd został poprowadzony ulicami: Energetyczną, Południową, 3 Maja, Moniuszki.

Inwestycję w imieniu miasta prowadzi Sekcja Dróg Miejskich. Wykonawcą jest firma TOM TRANS Tomasz Walczak. Koszt robót budowlanych to 6,3 mln złotych. Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych z Program Inwestycji Strategicznych – 5,9 mln złotych. Droga powinna być gotowa z końcem tego roku.


 

red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

383157

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors