Rozpoczęło się głosowanie w Oleśnickim Budżecie Obywatelskim

Trwa głosowanie na zadania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Zachęcamy do głosowania wszystkich mieszkańców Gminy Miasta Oleśnicy. Na głosowanie poświęcisz tylko chwilę, a z efektów będziesz cieszyć się przez kolejne kilka lat.

Zasady głosowania:

  • Uprawnionymi do wzięcia udziału w głosowaniu są mieszkańcy Miasta Oleśnicy.
  • Aby prawidłowo oddać głos, należy wybrać jeden projekt z listy poprzez kliknięcie pola “Wybierz” przy wybranym projekcie.
  • Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz.
  • Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
  • Przed przystąpieniem do głosowania warto zapoznać się z poszczególnymi propozycjami zadań do Budżetu Obywatelskiego.
  • W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego.
  • Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.
  • Jeden numer telefonu mogą wykorzystać maksymalnie 4 osoby.

Aby rozpocząć głosowanie, kliknij przycisk „Rozpocznij głosowanie” na stronie: https://olesnica.budzet-obywatelski.org/glosowanie

Czym jest Budżet Obywatelski?

To wydzielona część budżetu Gminy Miasta Oleśnicy, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 650 tys. złotych.

Wybierasz spośród 12 zadań:

1. Rewitalizacja ul. 3 Maja - Zielona Aleja

Projekt "Rewitalizacja ul. 3 Maja - Zielona Aleja" przewiduje utworzenie zielonego pasa wzdłuż ul. 3 Maja w Oleśnicy, z myślą o poprawie jakości życia mieszkańców, estetyki miejskiej oraz ochrony środowiska.

2. Altana i ławka zrobią robotę

Postawienie trzech dwumetrowych ławek bez oparcia w cieniu w obszarze skateparku w Parku nad stawami 2. Postawienie dwóch altan na placach zabaw dla matki z dzieckiem - miejsce do karmienia i przewinięcia.

3. ZAGRAJMY W BADMINTONA Z KOPERNIKIEM!

Projekt obejmuje budowę boiska do badmintona w Parku Kopernika wraz z wyposażeniem w infrastrukturę towarzyszącą. Celem projektu jest integracja społeczna oraz zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców Oleśnicy. Utworzenie tego miejsca to szansa na zdrowe i radosne życie. Przedmiotowa inwestycja będzie dużym uatrakcyjnieniem oferty sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców w różnym wieku.

4. Realizacja sceny plenerowej na potrzeby miejskich wydarzeń kulturalnych

Umożliwienie uczestnictwa w wydarzeniach plenerowych większej ilości osób. Podniesienie komfortu Uczestników Festiwalu OFCA oraz innych miejskich wydarzeń plenerowych takich jak spektakle uliczne, koncerty, warsztaty czy kino plenerowe.

5. SŁONECZNY PULS - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci, młodzieży i ich rodzin.

Działania kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat oraz ich rodziców i opiekunów pr. Projekt ma wspierać osoby w kryzysie zdrowia psychicznego, ma zarówno reagować na występujące już problemy u dzieci i młodzieży, ale równocześnie kształtować postawy otwartości na pomoc psychologiczną. Obecnie w Polsce brakuje personelu i miejsc, gdzie mali pacjenci mogą otrzymać pilną niezbędną pomoc.

6. Symfonia Światła: Plenerowa Zabawa Karnawałowa

Projekt zakłada stworzenie niezapomnianego karnawałowego wydarzenia na Placu Zwycięstwa w Oleśnicy. Celem jest stworzenie święta z muzyką mechaniczną, pokazem laserów, interaktywnymi instalacjami świetlnymi, tworząc magiczną atmosferę dla mieszkańców.

7. KRÓLICZE OPOWIEŚCI - OLEŚNICKIE KRÓLIKI SKACZĄ WYŻEJ - PŁASKORZEŹBY Z KRÓLIKAMI NA FASADACH BUDYNKÓW- KONTYNUACJA

KRÓLICZE OPOWIEŚCI – PŁASKORZEŻBY Z KRÓLIKAMI W OLEŚNICY jako atrakcja turystyczna z walorem artystycznym. Króliki mieszkają na Oleśnickich trawnikach już ponad 10 lat, są lubiane przez mieszkańców i zadziwiają turystów. w 2023 r umieściliśmy KAFLE Z KRÓLIKAMI w różnych częściach miasta, teraz chcemy zaproponować kontynuację. To nasza oleśnicka wersja wrocławskich krasnali

8. ŚWIĘTY JERZY I SMOK - mural artystyczny w gotyckich oknach kościoła św. Jerzego w Oleśnicy.

Święty Jerzy i Smok to zaprojektowany i wykonany artystyczny mural, który powstanie jako stała ekspozycja w dwóch, zamurowanych, gotyckich oknach kościoła św. Jerzego w Oleśnicy. Powstałe malarstwo ścienne, będzie połączone z ceramiką wykonaną m.in. mieszkańców Oleśnicy. Artystyczny mural będzie dedykowany postaci św, Jerzego walczącego ze smokiem i inspirowany średniowiecznymi ikonami.

9. "Mammografia 40-50"

"Mammografia 40-50" to inicjatywa mająca na celu zapewnienie finansowania badań mammograficznych dla kobiet w wieku 40-50 lat w Oleśnicy. Projekt ten pozwoli na wcześniejsze wykrywanie potencjalnych przypadków raka piersi, zwiększając szanse na skuteczne leczenie i poprawę jakości życia pacjentek.

10. Sterylizacja zwierząt właścicielskich, w tym kotów i psów: suk i samców w celu zapobiegania bezdomności zwierząt.

Zadanie będzie polegało na sterylizacji zwierząt właścicielskich oraz programie edukacyjnym na temat sterylizacji zwierząt. Jego głównym założeniem będzie: ograniczenie niekontrolowanego rozrodu psów oraz kotów ponieważ bezdomność zaczyna się w domu. I aby całkowicie zmniejszyć bezdomność należy właśnie zacząć od sterylizacji zwierząt bezdomnych bo każde zwierzę bezdomne miało kiedyś dom.

11. Boks dla wszystkich

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami nauki techniki bokserskiej dla wszystkich. Zajęcia sportowe będą miały na celu rozwijanie predyspozycji fizycznych (siła, szybkość, wytrzymałość, koordynacja) oraz psychicznych ( pewność siebie, panowanie nad złymi emocjami, szacunku) i wiele innych korzyści wynikających z uprawiania tej pięknej dyscypliny.

12. Oaza wypoczynku i rekreacji

Zagospodarowanie terenu pomiędzy osiedlem domów jednorodzinnych przy ulicy Dąbrowskiego a ogródkami działkowymi zlokalizowanymi wzdłuż nasypu kolejowego poprzez wykonanie placu zabaw dla dzieci z kilkoma stanowiskami oraz wykonanie czterech lub pięciu stanowisk siłowni napowietrznej. Wykonanie alejek utwardzonych umożliwiających dojście do stanowisk placu zabaw i siłowni.

 

red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

313182

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors