Rozmowa z trenerem boksu Wojciechem Bartnikiem przed walką z Czechami w ramach Suzuki Boxing Night 20.

Bartłomiej Rośkowicz, brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów w wadze 63,5 kg, znalazł się w składzie reprezentacji Polski na mecz z Czechami w ramach Suzuki Boxing Night 20. Gala odbędzie się w piątek, 17 marca w Łomży. Transmisja w TVP Sport.
- Przeciwko Czechom wystąpi grupa młodych i utalentowanych pięściarzy, a debiutantem w kadrze seniorów jest Bartek Rośkowicz. To jeden ze świetnie pracujących bokserów, którym chcę dać szansę. W tej samej kategorii 63,5 kg jest również Oliwier Zamojski – mówi Wojciech Bartnik, trener główny Biało-Czerwonych.
Bardzo ciekawie zapowiada się walka Damiana Durkacza z Milosem Bartlem, który kilka lat temu podczas Igrzysk Europejskich wygrał przed czasem z Rafałem Perczyńskim. - To kolejny wartościowy sprawdzian dla Damiana. Zmierzy się z najlepszym czeskim pięściarzem, który schodzi z wagi 75 do olimpijskiej 71 kg. Ten pojedynek odbędzie się w umownym limicie 73 kg. Zapowiada się trudna przeprawa, a z drugiej strony bardzo emocjonująca dla kibiców – powiedział Wojciech Bartnik.
Szkoleniowiec na mecz w Łomży powołał także innych młodych bokserów: - Czesi nie mają kadrowiczów w niższych wagach, dlatego zaczniemy galę od dwóch pojedynków w 60 kg. Zobaczymy jak spiszą się z rywalami zza południowej granicy Ilia Bader i Jarosław Iwanow. Z kolei w 67 kg jest kolejny z naszych bardzo ambitnych bokserów młodego pokolenia Paweł Sulęcki.
- W wadze 75 kg boksować będzie Aleksander Soja, następny z aktualnych Młodzieżowych Mistrzów Polski, w 80 kg Sebastian Kusz, 92 kg wracający do formy Mateusz Bereźnicki, +92 kg Oskar Safaryan – dodał Wojciech Bartnik.
Na ringu w Łomży Mateusz Bereźnicki ma spotkać się z Pavolem Hrivnakiem, w starciu Mistrza Polski z Mistrzem Czech. - Pavol Hrivnak jest synem Petera Hrivnaka, olimpijczyka z Seulu i Barcelony. W obu turniejach był w ćwierćfinale – przyznał trener naszej reprezentacji, brązowy medalista Igrzysk w 1992 roku.
Dzisiaj (10 marca) swoje urodziny obchodzą Mateusz Bereźnicki (22 lata) i Oskar Safaryan (24 lata), zaś 6 marca 19 lat skończył Bartłomiej Rośkowicz. - Na zgrupowaniu nie zabrakło uroczystego obiadu, zawodnicy dostali tort, a wszyscy odśpiewaliśmy im sto lat - powiedział Wojciech Bartnik.