Rozbudowano szkołę w Ligocie Polskiej. Inwestycja za ponad 3 mln zł.

Za nami oficjalne otwarcie rozbudowanej części Szkoły Podstawowej w Ligocie Polskiej. Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych.

Dzisiaj, w obecności licznego grona zaproszonych gości (m.in. Jarosława Obremskiego - Wojewody Dolnośląskiego oraz Pawła Hreniaka - Posła na Sejm RP) i całej społeczności szkolnej, uroczyście przecięto wstęgę inaugurując otwarcie nowo wybudowanej części SP w Ligocie Polskiej.

Inwestycja obejmowała dobudowę dwóch skrzydeł do istniejącego budynku szkolnego w celu poprawy funkcjonowania szkoły podstawowej wraz ze zwiększającą się ilością uczniów. Dzięki rozbudowie powstało 5 nowych sal lekcyjnych (wraz z zapleczami w trzech z nich), toaletami, korytarzami oraz infrastrukturą towarzyszącą o łącznej powierzchni zabudowy 553,62 m2. Budynek połączony został wewnętrznym korytarzem na poziomie przyziemia z istniejącym obiektem i posiada dwa niezależne wejścia, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami. Dobudowana część stanowi odrębną strefę pożarową.

Nowo wybudowane pomieszczenia zostały doposażone m.in. w monitory interaktywne, wirtualną tablicę informacyjną oraz szafkę na odczynniki chemiczne z wentylacją. Sprzęt dostarczyła firma Entelo Sp. z o.o., a koszt wyniósł 154 529,95 zł.

Prace przy rozbudowie SP w Ligocie Polskiej były również okazją do „odświeżenia” istniejącego obiektu. Dzięki temu połączone budynki prezentują się efektownie i są wizualnie jednolite.
Wykonawcą prac była firma Vertus Rafał Pęcherz z Wielunia. Gmina, na opisaną inwestycję, uzyskała dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w wysokości 1 500 000 złotych, łączny koszt zadania to 3 367 110,19 zł brutto.

 

red./

źródło: Urząd Gminy Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

316887

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors