Rosja zaatakowała Ukrainę! Powiat ma listę miejsc, do których mogą trafić uchodźcy

Przed atakiem Rosji na Ukrainę, władze powiatu oleśnickiego przesłały wojewodzie wykaz miejsc, które mogą służyć jako miejsca noclegowe dla uchodźców.
Prezydent Rosji Władimir Putin zdecydował się na zaatakowanie Ukrainy.  -To nieuzasadniona podstępna i cyniczna inwazja. Trwają ataki na wojskowych i inne obiekty obronnych, atakowane są jednostki graniczne, sytuacja w Donbasie uległa degradacji. Siły Zbrojne Ukrainy, wszystkie specjalne i organy ścigania państwa są w pogotowiu. Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony działa w trybie awaryjnym. Zostanie wprowadzony stan wojenny - informuje ukraińskie ministerstwo obrony.

Pojawiły się już doniesienia medialne o atakach rakietowych kolumnach wojsk przekraczających granice oraz o ucieczce ludności cywilnej z Kijowa. Władze powiatu oleśnickiego już wcześniej w odpowiedzi na pismo Wojewody Dolnośląskiego sporządziły listę miejsc, które mogą być wykorzystane w przypadku konieczności przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

- Do wojewody został przesłany zaktualizowany wykaz 12 obiektów hotelowo-gastronomicznych i sportowych z terenu powiatu oleśnickiego, które mogą zostać wykorzystane przy określaniu potencjału i możliwości kwaterunkowych na potrzeby ewentualnego zwiększonego napływu cudzoziemców - mówił Dawid Samulski ze Starostwa Powiatowego w Oleśnicy. W naszym powiecie miejsce przewidziano dla około 600 osób.

 

red.