Remonty cząstkowe nawierzchni jezdni i chodników po okresie zimowym

Sekcja Dróg Miejskich w trosce o bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się po drogach będących w zarządzie SDM przez cały okres zimowy prowadzi monitoring stanu nawierzchni oraz wykonuje niezbędne bieżące naprawy konserwacyjne nawierzchni jezdni poprzez wykonywanie remontów cząstkowych w technologii uzupełnienia ubytków masą mineralno-asfaltową na zimno jak również nawierzchni chodników.

W chwili obecnej trwają prace przy profilowaniu dróg gruntowych o nawierzchni z kruszywa kamiennego oraz przy bieżącym utrzymaniu nawierzchni chodnikowych i oznakowania pionowego.

W tym roku obserwujemy większe uszkodzenia nawierzchni na drogach w naszym zarządzie. Dotyczy to zarówno dróg o nawierzchni bitumicznej jak i nawierzchni gruntowej stabilizowanych kruszywem kamiennym. Duża ilość opadów, głównie deszczu i temperatury w pobliżu 0 stopni C powodują przyśpieszoną degradację dróg, które są w gorszym stanie. W przypadku uszkodzeń dróg dojazdowych prosimy o przekazywanie informacji z wykorzystaniem formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej https://sdm.olesnica.pl.

W okresie wiosennym rozpoczną się właściwe remonty nawierzchni. W okresie letnim planowane są również remonty kapitalne polegające na wymianie warstwy nawierzchni w ulicach Łużyckiej i Matejki.

 

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

383183

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors