„Przygoda z Tatą” na stadionie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej po raz drugi rusza z kampanią promującą zaangażowane ojcostwo. W niedzielę 19 czerwca br. w 15. województwach odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą". Wrocław zaprasza na teren Stadionu Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Chełmońskiego 43 od godziny 10:00.

- „Tegoroczny Dzień Ojca będzie okazją do wspólnej zabawy i rodzinnej przygody. Zachęcam wszystkich ojców z dziećmi do udziału w grze miejskiej, która przypomni, jak ważna jest rola taty” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W wydarzeniach w poszczególnych województwach wezmą udział drużyny składające się z ojców oraz dzieci. Na wszystkich uczestników zabawy czekać będą liczne atrakcje i nagrody.

- „Celem gry miejskiej „Przygoda z Tatą” jest budowanie pozytywnego wizerunku ojca i wzmacnianie więzi rodzinnych w oparciu o szacunek i zaufanie. Ojcostwo to ważny obszar samorealizacji dla mężczyzny, a także ważny element prawidłowego rozwoju i wychowania dziecka na szczęśliwego dorosłego” – podkreśla Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg.

Konkurs na zorganizowanie gry miejskiej „Przygoda z Tatą” realizowany był w ramach programu „Ojcostwo – Przygoda życia” zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Wyłoniono organizacje, które finalnie zorganizują grę miejską w 15. Województwach.

- „W ramach kampanii „Ojcostwo – Przygoda życia” chcemy pokazać jak ważne jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, a także promowanie zaangażowanego ojcostwa” – podkreśla Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg.

Gra miejska „Przygoda z tatą” jest organizowana z okazji Dnia Ojca w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i jest elementem kampanii wzmacniającej ojcostwo pod hasłem OJCOSTWO – PRZYGODA ŻYCIA.

 

źródło: DUW/