Przebudowa ul. Wały Jagiellońskie w Oleśnicy trwa pełną parą!

Aktualnie trwa pierwszy etap prac obejmujący odcinek od ul. Chopina do ul. Wałowej. Droga jest całkowicie zamknięta i wyłączona z ruchu pojazdów. Objazd odbywa się ulicą Chopina i 3 Maja. Piesi i rowerzyści mogą korzystać ze ścieżki rowerowej od strony Parku Książąt Oleśnickich.

Obecnie realizowane są prace podziemne związane z układaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej na odcinku od ul. Chopina do ul. Słowackiego. Wkrótce rozpoczną się roboty związane z budową wodociągu. W ramach koordynacji robót z inwestorami zewnętrznymi na ukończeniu są prace związane z wykonaniem sieci gazowej z przyłączami do sąsiednich posesji. Roboty te realizuje Polskie Spółka Gazownictwa. Powstaje też nowa sieć oświetlenia ulicznego. Zajmuje się tym Tauron. Na dniach planowane jest wejście robót związanych z budową sieci telekomunikacyjnej One Fone.

Natomiast w okolicy ul. Wałowej rozpoczęto już roboty drogowe - wytyczono krawężniki i ułożono warstwę stabilizacji podłoża, a od strony Parku Książąt Oleśnickich - realizowane są prace związane z wykonaniem chodnika. Ukończenie pierwszego etapu robót przewidziano na przełomie sierpnia i września tego roku. Po wykonaniu jezdni - zostanie one udostępniona dla ruchu samochodowego. Wówczas rozpocznie się drugi etap obejmujący odcinek od ul. Słowackiego do ul. Ptasiej, przy wiadukcie kolejowym. Równocześnie będą trwały prace wykończeniowe poza jezdnią na odcinku etapu pierwszego. Zamknięty odcinek będziemy objeżdżać ulicami: Chopina, 3 Maja, Ludwikowską, Stawową i Wiejską.

Jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności to droga powinna być gotowa w listopadzie, a oddana do użytku pod koniec roku. Pomimo chwilowych trudności efekt końcowy będzie taki, jak oczekiwali tego od lat mieszkańcy. Droga była w bardzo złym stanie technicznym i funkcjonalnym, dlatego jej gruntowna przebudowa była bardzo potrzebna. Inwestycję w imieniu Miasta realizuje Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Zakład Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego Edward Kucułyma Sp. z o.o. z Oleśnicy oraz BIOBUD Piotr Schabikowski z Sokołowic.

Wartość zaplanowanych prac wynosi 5,4 mln złotych, jednak znaczna część kosztów zostanie pokryta z dofinansowania jakie Miasto pozyskało z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (4,5 mln złotych).

 

 

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

312981

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors