Program „Warhammer Alliance” i kolejny rekord w oleśnickiej bibliotece!

Za nami czwarte spotkanie w ramach „Rejówek w bibliotece” - informuje Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja.

W kwietniowym spotkaniu dla miłośników gier planszowych uczestniczyło 80 graczy co oznacza, że wystarczyły cztery spotkania w 2023 by pobić rekord uczestnictwa z całego poprzedniego roku (w 2022 w 9 spotkaniach wzięło udział 246 graczy; w 2023 po 4 spotkaniach to już teraz 297 osób!).

„Rejówki w bibliotece” nie przyjęłyby się tak dobrze gdyby właśnie nie gracze! To właśnie dzięki ich sugestiom i podpowiedziom stale rozwijamy nasze wydarzenie i „planszozbiór” biblioteki! Dzięki ich pasjom staramy się również rozszerzać naszą ofertę! Za nami już jedna sesja gry RPG, a 1 kwietnia zaprosiliśmy mieszkańców by poznali możliwości gier bitewnych!

Gry bitewne to, w dużym skrócie, wszelkie gry, których zasady pomagają odtworzyć realia bitwy oraz jej przebieg. Rozgrywki mogą odzwierciedlać lub rekonstruować bitwy historyczne, lub odbywać się w alternatywnych rzeczywistościach światów Fantasy lub Science-Fiction. Spośród gier tego typu, najpopularniejsze są gry figurkowe, w których wykorzystujemy figurki i modele, natomiast rozgrywka toczy się na stole ze specjalnie przygotowanymi terenami. I to właśnie z takim zestawem zawitał w sobotę do nas Adam.

Na specjalnie wydzielonym stole pojawiły się 4 warbandy i wszystko co potrzebne do grania w ramach Warcry od Games Workshop w świecie Warhammera!

Temat nieprzypadkowy ponieważ Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja dostała się do międzynarodowego programu edukacyjnego „Warhammer Alliance”!!!

Program, skierowany głównie do klubów szkolnych, stworzono aby wspierać młodych ludzi w rozwijaniu ich umiejętności inżynieryjnych, artystycznych i matematycznych! Za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanego pakietu zasobów „Warhammer Alliance” zapewnimy teraz graczom wszystko, czego potrzebują, aby cieszyć się krainami fantasy Warhammer Age of Sigmar i uniwersum science-fiction Warhammer 40,000.

W pakiecie, który dotarł do nas aż z Francji, znalazły się:

 • Przewodnik lidera i plakat klubu
 • 12 zeszytów ćwiczeń
 • 12 pędzli startowych
 • 10 farb
 • 12 palet farb
 • 48 miniatur
  - 12 Obrońców Stormcast
  - 12 Kruleboyz
  - 12 Wstawienników Kosmicznych Marines
  - 12 Nekrońskich Wojowników
 • 12 kości
 • 2 dwustronne maty do gier
 • Kartonowe ruiny do wykorzystania w grach
 • Pudełka do przechowywania farb, kości i pędzli

„Bitewniaki” więc na stałe wpisują się w program naszych spotkań i z pewnością nie zabraknie ich także podczas spotkania majowego! Zapraszamy już teraz: 06.05. (pierwsza sobota miesiąca), od 15.00 do 21.00, sala konferencyjna biblioteki przy ul. M. Reja 10!

 

red./

źródło: OBP/

Horoskop

licznik odwiedzin

374191

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors