Pracowity weekend Akademii Piłkarskiej Oleśnica

Wiele spotkań rozegrali młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica. 

W miniony weekend widzieliśmy na boiskach 12 drużyn Akademii Piłkarskiej Oleśnica, od debiutanckiego wysokiego zwycięstwa Orlika A o ligowe punkty w VII Okręgowej Lidze Młodzika, po pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym Juniora Młodszego, którzy już za dwa tygodnie wrócą do rywalizacji w lidze, zawodnicy APO wystąpili na Tarczyński Cup, Olympic Trophy, Athletic Cup.

Junior Młodszy:

W ostatnim sparingu spotkaliśmy się z drużyną seniorów Widawy Stradomia, w nogach czuć okres przygotowawczy, w meczu pojawiało się dużo niedokładności, w ostatnim kwadransie gry zerwaliśmy się do odrabiania strat, niestety zabrakło czasu.

AP Oleśnica (jun.) 1:2 Widawa Stradomia (sen.)

Bramka dla APO: Krystian Kwiek

Skład: Sikora, Lisowski, Bartusiak, Wawrzyńczyk, Margoła, Adijans, Kosmala, Kogut, Możdżanowski, Bień, Pawłowicz
Zmiennicy: Kwiek, Antoniuk, Raczkowski, Ceban, Piętowski

Trampkarz: MKS Siechnica 4:0 AP Oleśnica

Skład: Janicki, Żydek, Rzeźnik, Jachowicz, Kalemba, Raczkowski, Tkaczyk, Biskup, Maziarz, Mikrut, Świeboda
Zmiennicy: Rudnik, Kaczmarek, Pilipiuk,Babiarz, Niedzielski, Zieliński, Skowroński

Młodzik II: Inauguracja rundy wiosennej ligi młodzika

AP II Oleśnica 3-1 SSP Struś Dziadowa Kłoda. Mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Chłopcy byli skoncentrowani i nie popełniali błędów technicznych, dzięki temu piłka mogła szybko krążyć między naszymi zawodnikami. Problem pojawiał się dopiero pod bramką przeciwnika, bo przy polu karnym rywala brakowało nam pomysłu stąd do przerwy wynik 0-0. W drugiej połowie już problemu nie było i zdobyliśmy trzy bramki po składnych akcjach. W 90. meczu tracimy bramkę po kontrze i 3-1 to wynik końcowy. Kontuzje mięśnia w drugiej połowie złapał nasz bramkarz Marcin i mecz kontynuowaliśmy w bramce z zawodnikiem z pola.

Bramki: Rosplesch x2, Minicki

Skład: Marcin Wysogląd, Michał Bałd, Sebastian Witkowski, Tomek Błaszczak, Mikołaj Kurzak, Alan Minicki, Kacper Mierzwa, Franek Lipiarz, Jan Suchecki, Maks Rosplesch, Kuba Kulak

Orlik A: AP III Oleśnica 14-0 Płomień Krośnice

Swój debiut mieli dziś także orlicy, którzy od tej rundy debiutują w VII lidze okręgowej młodzika. Szansę dostalo dziś aż 16 zawodników. Dziś w meczu przeciwko Płomień Krośnice chłopcy pokazali się całkiem przyzwoicie, wygrywali dużo pojedynków 1v1 a nawet 1v2. Na plus coraz większa świadomość chłopców, którzy coraz lepiej rozumieją grę i próbują grać z pomysłem.

Bramki dla APO: Kaznowski 2, Maj 2, Modrzyński 3, Szady 2, Gaweł 2, Gorczynski 1, Smołuch 1, Superson 1

Skład: Maks Mik, Wiktor Kamiński, Miłosz Czarkowski, Marcel Płuska, Mikołaj Forenc, Jan Gorczyński, Tymon Szady, Aaron Gaweł, Błażej Modrzyński, Oskar Kaznowski, Filip Maj, Kacper Krasinkiewicz, Olivier Basiński, Maks Superson, Konrad Stochmal

Orlik B: Sparing rocznika 2014 ze Ślęzą Wrocław

Zwieńczeniem piłkarskiego weekendu z APO był późny sparing drużyny orlika B. Późny, bo rywalizację na wrocławskich Kłokoczycach rozpoczęliśmy w niedzielę o godzinie 18:30. Było to bardzo intensywne 90 minut gry (graliśmy 3x 30), a naszym zawodnikom należą się wielkie słowa uznania. Po pierwsze, na dużym polu gry udało nam się utrzymać bardzo wysoką intensywność praktycznie przez całe spotkanie. Po drugie zrealizowaliśmy koncepty z treningów, nad którymi pracowaliśmy w ostatnim czasie. Po trzecie mieliśmy okazję rywalizować z mocnym przeciwnikiem, który nie pozostawiał nam wiele miejsca ani swobody działania, a mimo to potrafiliśmy sobie radzić w takich warunkach - i o to nam właśnie chodzi. Brawa dla zawodników!

Skład: Stojko Hubert, Feliks Julek, Tomkiewicz Radek, Świąder Stasiu, Stoparek Bartek, Bielak Antek, Maciejasz-Bochnia Michał, Kartocha Tomek, Walczuk Julek i Lis Franek

Orlik C: Orlik C na Olympic Cup

W mocno okrojonym składzie, drużyna Orlika C wystąpiła w sobotę po południu na Wrocławskim Stadionie Olimpijskim, w turnieju organizowanym przez miejscowy Olympic.

Mamy w tej chwili sporo chorób i kilka kontuzji, które z udziału w turnieju wykluczyły sporą część zawodników. Tym większe brawa należą się tym, którzy pojechali na turniej. Graliśmy z zaledwie 1 rezerwowym, co przy tak dużej intensywności było dla nas sporym wyzwaniem.

Mimo wszystko momentami gra mogła się podobać, kreowaliśmy ładne akcje, szukając podań w wolne strefy boiska, nieźle odbieraliliśmy piłkę. W perspektywie całego turnieju zabrakło trochę skuteczności przy wykańczaniu akcji, musimy też stałe pracować nad wytrzymałością. Niemniej jeszcze raz wszystkim dziękuję za udział, zawodnicy są szczęśliwi i to jest najważniejsze, za nami kolejne doświadczenia.

W naszym zespole wyróżniony został Kajetan Świeboda, pochwały zbierał również Hubert Howis, ja chciałbym wyróżnić dodatkowo grę Filipa Chajęckiego.

Zagraliśmy w składzie: F.Chajęcki, H.Howis, F.Adamek, K.Świeboda, K.Cisek, S.Piórek

Żak A: Dwa zespoły z rocznika 2015 na Tarczyński Arena Cup!

W miniony weekend rywalizowaliśmy w turnieju otwarcia kolejnej edycji Tarczyński Arena Cup, a więc turnieju w którym nagrodą główną jest możliwość udziału w finale rozgrywanym na płycie głównej Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Do bieżącej edycji zgłosiliśmy dwa zespoły, tak aby w obrębie reprezentacji stosować możliwie małą rotację.

Łącznie nasze drużyny rozegrały 12 spotkań, z czego jedno w finale całego turnieju, gdzie ulegliśmy po bardzo dobrym meczu z obu stron drużynie BKS Bolesławiec.

W turnieju wzięli udział: Szprengiel Mikołaj, Rachwał Kuba, Drozd Aleks, Durlak Damian, Ściesielski Bartek, Bukuli Adam, Rybiec Kamil, Woszczyk Nikodem, Szkudlarek Antek, Kosiński Antek, Sowula Filip, Engel Jan, Iwanowski Wiktor, Władyka Stasiu, Stojko Hubert, Tatarek Kuba, Bielak Antek i Tomaszewski Adam

Żak B: Żak B na Tarczyński Arena Cup!

Powrócił Tarczyński Arena Cup, a wraz z nim na boiskach we Wrocławiu pojawiły się nasze drużyny! Nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji rocznika 2016, czyli żaka B. Podopieczni trenera Michałczyka zajęli 6. miejsce w stawce 12 zespołów.

"Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców na boisku. Pamiętali o swoich zadaniach, byli skupieni na zawartościach, nad którymi pracujemy na treningach. Indywidualnie chciałbym wyróżnić za występ Rysia Gałana i Milana Żmudzińskiego" - skomentował trener.

Skład: Fabian Rosiński, Natan Gudra, Szymon Kula, Bartosz Zygadło, Milan Żmudziński, Ryszard Gałan, Kuba Mrowicki, Filip Machaczka, Michał Konica

Żak C: Żak C na Olimpic Trophy

"Chłopcy świetnie się spisali, wyróżnialiśmy się dominacją nad rywalem, szukaniem wolnej przestrzeni i pojedynkami 1v1 poza pierwszym meczem, który zdecydowanie nam nie wyszedł, udowodniliśmy że treningi nie idą na marne. Pokazaliśmy swoją jakość i umiejętności".

Skład: Wojtek Potocki, Kacper Głowacki, Gustaw Ciesielski, Iwo Olszański, Michał Maj, Ignacy Lipiński, Cezary Wojsa

Skrzat I i II: Skrzaty na Tarczyński Arena Cup!

Rywalizacja na boiskach przy stadionie Tarczyński Arena w sobotnie popołudnie był prawdziwym piłkarskim chrztem dla naszych młodych adeptów piłki nożnej. Wiele minut gry. Mecze rozgrywane na dużym boisku. Spotkania z bardzo wymagającymi rywalami. Duża ilość pojedynków 1v1 w ataku i obronie, liczne dryblingi i bramki. Z medalami, uśmiechem na ustach, a przede wszystkim dużym bagażem doświadczeń kończymy udział w turnieju. Serdeczne podziękowania dla wszystkich chłopców na duże zaangażowanie i walkę ze wszystkich sił. Gratulacje dla rodziców , którzy po raz kolejny udowodnili, że świetnie potrafią dopingować swoje dzieci. Wystąpiliśmy w składzie : Bartosz Tymczyj, Tymon Banach, Wojciech Śnierzyński, Jakub Niedźwiedzki, Szymon Pokrzywiński, Ksawery Skoneczny, Hubert Świeboda

Skrzat III: Skrzaty na Athletic Cup

Dużo akcji , wiele dryblingu , dobra robota chłopaków
Wyróżnienia dostał Wiktor Papiernik , który strzelił dużo bramek dla naszej drużyny.

Skład: Wiktor Papiernik, Daniel Hrynasz, Pałka Ivo, Rybalka Kyryl, Balawender Igor.


 

red./

źródło: APO Oleśnica/; mojaolesnica.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

374091

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors