Pożar gospodarstwa w Sokołowicach. Pilnie potrzebna pomoc.

Spłonęło gospodarstwo pod Oleśnicą. Do tragedii doszło w minionym tygodniu. Mimo szybkiej i sprawnej akcji straży pożarnej znacznej części gospodarstwa nie udało się uratować.

– Po dotarciu we wskazaną lokalizację potwierdzono zgłoszenie – płonęły zabudowania gospodarcze w bliskości budynku mieszkalnego – relacjonują strażacy z OSP w Sokołowicach. – Zagrożone były również pozostała infrastruktura gospodarcza przyległa do objętych ogniem zabudowań.

Po około godzinie pożar udało się zlokalizować. Następnie przystąpiono do dogaszania, przelewania pogorzeliska, prac rozbiórkowych – m.in. wycinania otworów w dachu przy użyciu pilarki ratowniczej, oświetlania miejsca działań oraz sprawdzania pogorzeliska przy użyciu kamery termowizyjnej. – W wyniku działania ognia doszczętnie spłonęły trzy budynku gospodarcze wraz z przechowywanym tam wyposażeniem oraz ciągnik rolniczy, poważnie uszkodzona została również zaparkowana w pobliżu koparko- ładowarka. Nikt szczęśliwie nie został poszkodowany – informuje straż.

–  Straty bardzo ogromne o wartości sentymentalnej i miłości do zwierząt nie wspomnę… Serce pęka – informuje sołectwo Sokołowice.

Ogromnie proszę, jeżeli ktoś z Państwa chciałby i miałby życzenie pomóc poszkodowanym nawet w postaci małej cegiełki proszę o kontakt do mnie tel. 794 016 072.

 

red./

źródło: OI/

Horoskop

licznik odwiedzin

383199

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors