Powstaje duża konkurencja dla OKR Atol

Prezes OKR Atol jako "krytyczne" zagrożenie dla spółki wymienia powstający aquapark na wrocławskim Zakrzowie. Poznaliśmy szczegóły dotyczące tej inwestycji.

Miejska spółka Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny Atol zarządza takimi obiektami w Oleśnicy jak hala sportowa, stadion miejski, basen otwarty, a także aquapark. Prezes Arkadiusz Staśkiewicz przedstawił niedawno zagrożenia dla działalności podmiotu. Są to np. inflacja, wojna za wschodnią granicą oraz szereg innych spraw. Wśród nich jest też mowa o silnej konkurencji, która już wkrótce może się pojawić w naszym regionie.

- Krytycznym zagrożeniem dla Spółki jest planowane na początek 2024 roku otwarcie miniaquaparku zlokalizowanego na wrocławskim Zakrzowie. Z dużym prawdopodobieństwem spowoduje znaczący odpływ klientów, korzystających z infrastruktury spółki, mieszkających w północno-wschodnich dzielnicach Wrocławia, jak i północno-wschodnim tzw. obwarzanku powiatu wrocławskiego z uwagi na brak konieczności ponoszenia kosztów dojazdu do Oleśnicy, jak i ograniczenia czasu dojazdu do obiektu. Ważnym będzie tutaj tzw. Efekt świeżości nowego obiektu, jak i ekologiczne nowoczesne rozwiązania zastosowane przy budowie, które dla klientów mają coraz większe znaczenie przy wyborze obiektów i usług - ostrzega prezes Staśkiewicz.

Budowa wrocławskiego obiektu ma pochłonąć 39,5 mln złotych. W ramach inwestycji powstanie kryta pływalnia z basenem zewnętrznym. Będzie też jednocześnie kompleksowa infrastruktura szatniowa, łazienki, toalety, punkty gastronomiczne, strefa fitness i strefa saunarium.

Prezes OKR Atol A. Staśkiewicz uważa, że konieczne są inwestycje oraz gruntowny remont i modernizacja oleśnickich atrakcji. Siłownia miałaby się wzbogacić o maszyny izotoniczne do treningu cardio, a halę basenową należałoby kompleksowo zmodernizować. Kolejne kroki będą uzgadniane z władzami miasta.

 

red./

fot. mat. prasowe UM Wrocław, źródło: OKR ATOL/

Horoskop

licznik odwiedzin

313174

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors