Powiatowy Urząd Pracy na najwyższych miejscach w kraju i na Dolnym Śląsku

Ponadprzeciętne wyniki za 2022 r. osiągnął Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy. Chodzi o wskaźnik efektywności kosztowej i wskaźnik efektywności zatrudnieniowej. Oznacza to, że gospodarowanie funduszami publicznymi było właściwe, racjonalne i na wysokim poziomie.

Podsumowania podstawowych form aktywizacji zawodowej finansowanych ze środków Funduszu Pracy, jak co roku, dokonało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Formy te obejmują m.in. staże, szkolenia, prace interwencyjne, roboty publiczne, refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla skierowanych bezrobotnych, jednorazowe środki na dofinansowanie podejmowania działalności gospodarczej, bony na zasiedlenie.

Średnie w urzędach
Wyliczona średnia wartość wskaźnika efektywności kosztowej uzyskana we wszystkich powiatowych urzędach pracy wyniosła 17310,50 zł, natomiast średnia wartość wskaźnika efektywności zatrudnieniowej 80,70 %. Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy w obu przypadkach osiągnął ponadprzeciętne wyniki. Wartość wskaźnika efektywności kosztowej wyniosła 11170,76 zł, a wartość wskaźnika efektywności zatrudnieniowej - 91,47%.

Powód do dumy
- Nasze wyniki są wręcz rewelacyjne, ponieważ plasują nasz Urząd na najwyższych miejscach w województwie i kraju – radości nie kryje dyrektor PUP w Oleśnicy Waldemar Grzędziak.
Kierowana przez niego jednostka zajęła drugie miejsce w Polsce oraz pierwsze w województwie dolnośląskim, na 26 powiatów. Ranking obejmował jednoczesne osiągnięcie obu wskaźników.
- To efekt rzetelnej i wytężonej pracy wszystkich pracowników, świadczący o ich dużym zaangażowaniu, codziennej mobilizacji, skrupulatności w wykonywaniu zadań, a także dbałości o lokalny rynek pracy, potrzeby pracodawców i osób szukających zatrudnienia – wylicza dyrektor, który podkreśla, że tak wysokie osiągnięcia dodają prestiżu Powiatowi Oleśnickiemu i są wielkim powodem do dumy dla urzędników Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy.

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

383199

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors