Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej jest tradycyjnym akcentem, którym Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy wpisuje się  w kalendarz obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Już po raz 21. miało zaszczyt być jego organizatorem.

Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem. Na scenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Zacisze” zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczestnicy zajęć pozaszkolnych w Ośrodkach Kultury w powiecie oleśnickim. Wystąpiło 60 solistów i 17 zespołów (łącznie 199 uczestników).

Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Stojko, Kornelia Sulińska i Tomasz Zaręba, w kategoriach wiekowych: klasy I-III SP,  IV-VI SP,  klasy VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe, oceniała dobór repertuaru do tematyki konkursu, dopasowanie utworu do wieku wykonawcy, wartość artystyczną, skalę trudności, pomysł aranżacji muzycznej, interpretację utworu oraz staranność wykonania.

Zaproszenie na festiwal przyjęli przedstawiciele Zarządu Powiatu Oleśnickiego: wicestarosta Stanisław Stępień i Zdzisława Jakimiec, a ponadto nauczyciele, instruktorzy i rodzice. Wszystkich serdecznie powitała dyrektor PCEiK Renata Marmajewska.

Młodzi wokaliści udowodnili po raz kolejny, że Oleśnica pielęgnuje kulturowe dziedzictwo, a wychowanie w duchu patriotyzmu i szacunku do naszego kraju i jego historii nie jest im obce.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie www.pceik.pl 

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

383184

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors