Powiat Oleśnicki kończy budowę chodnika, który połączy obie Stradomie

Jedną z kluczowych tegorocznych inwestycji Powiatu Oleśnickiego jest budowa chodnika od Stradomi Wierzchniej do Stradomi Dolnej. Zadanie zmierza właśnie ku końcowi, zatem jest szansa na miły prezent mikołajkowy.

Obie inwestycje, realizowane przez Powiat Oleśnicki przy drodze powiatowej 1499D, pochłoną w sumie prawie 637 000 zł. Wykonanie 270-metrowego odcinka przy ul. Wrocławskiej w Stradomi Dolnej (gmina Dziadowa Kłoda) - etap1, kosztować ma 478 468 zł, zaś budowa 128-metrowego chodnika w miejscowości Stradomia Wierzchnia (gmina Syców) – etap 5, to koszt 158 461 zł. Umowa na wykonanie tych zadań została podpisana 6 września z oleśnicką firmą Biobud Piotra Schabikowskiego. Planowany termin końcowy, wskazany przez wykonawcę, to 6 grudnia br.

I tej daty będziemy się trzymać. Mam nadzieję, że będzie to miły drogowy prezent od Mikołaja dla mieszkańców – mówi się dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy Grzegorz Cipyk. Nic nie wskazuje na to, aby termin ten był zagrożony. – Drobne trudnienia nie miały znaczącego wpływu na przebieg tej inwestycji, dlatego nie przewiduję również niespodzianek na dalszym etapie prac – dodaje szef ZDP.

Powody do radości wkrótce będą też mieć mieszkańcy innej części gminy Dziadowa Kłoda. Od tej miejscowości aż do Dalborowic zostanie położona nakładka bitumiczna o łącznej długości ponad 6 km. Prace już się rozpoczęły. Jeszcze w tym roku drogowcy mają wyremontować 2 km, zaś do sierpnia kolejne 4 km.

Będzie to nasza największa 2-letnia inwestycja, z finałem w przyszłym roku – ocenia dyrektor Grzegorz Cipyk.

 

red.