Porady prawne – pomoc w zasięgu

Dla nieznajomości przepisów prawa nie ma litości, nie można się w sądzie czy urzędzie tłumaczyć nieznajomością, nie wiedzą o działaniu przepisów. Dlatego też jeśli nie znamy prawa, nie potrafimy go odpowiednio zinterpretować lub nie jesteśmy pewni czy dobrze rozumiemy swoje położenie i możliwości działania w konkretnych okolicznościach i sytuacji, możemy zasięgnąć fachowej opinii, porady prawnej.

Oferta kancelarii prawnej

Na rynku funkcjonuje szereg kancelarii prawnych i doradczych, niektóre nawet mają swoje specjalizacje w obszarze prawa handlowego, spadkowego, itp. Kancelaria prawna Homines to idealny adres dla każdego, kto potrzebuje wsparcia z dziedziny szeroko rozumianego prawa. Udając się, a raczej zwracając się o poradę do kancelarii prawnej, bo można to uczynić online bez wychodzenia z domu, firmy, należy nakreślić sytuację oraz pytania jakie nas nurtują, względnie oczekiwania wobec oczekiwanego rozwiązania problemu. Czasem potrzebne są dodatkowe informacje, czasem dokumenty, jednak w sprawach standardowych, łatwych i powtarzalnych prawnicy udzielają informacji, odpowiedzi niemalże natychmiast i stosunkowo wyczerpująco.

Internetowe kancelarie prawne wielu informacji dostarczają na swoich stronach internetowych zupełnie nieodpłatnie. To pewien bonus mający wzbudzić zaufanie klienta oraz zachęcić do profesjonalnej porady.Bez wątpienia online porady są tańsze, co nie oznacza że gorsze, mniej kompetentne itp.

Nietypowe problemy

Zdarzają się w karierze radców prawnych i adwokatów rozmaite problemy, zagadnienia prawne. Niektóre sprawy wymagają dłuższego czasu do namysłu, analizy, zgromadzonego materiału argumentów itp. Wówczas porada nie będzie błyskawiczna, być może że klient będzie jednak wezwany na spotkanie stacjonarne lub chociażby do kontaktu telefonicznego. Mimo wszystko nie ma takich tematów, które byłyby dla prawników kompletnym tabu. Faktycznie specjalizacja prawnicza jest wskazana do kontaktu w wybranym wąskim zakresie np. prawa prawy fińskiego, czy angielskiego prawa spadkowego.

Zdarza się, że konkretny problem jest dla prawnika wyzwaniem, jednak wieloletnie doświadczenie prawnicze pozwala szybciej poradzić sobie z kłopotem. Praktyka prawnicza jest w tym wypadku nieoceniona pomocą, aczkolwiek rutyna może także zgubić.

Porada to tylko podpowiedź

Pamiętać należy, ze porada ma charakter doradczy, czym innym jest porada a czym innym sporządzenie wniosku, pozwu, odpowiedzi na wezwanie itp. Tym samym korzystając z porady nie można być zadowolonym gdy prawnik udzieli informacji i prawach, obowiązkach, opcjach reakcji jednocześnie informując, iż dokonanie jakiejkolwiek czynności to inna usługa, również wyceniana indywidualnie, i z pewnością odrębnie.

Mimo wszystko porady prawne to świetne rozwiązanie na początek problemu. Można dowiedzieć się na ile można sprawę wygrać, co można uczynić i zastanowić się co dalej. Ponadto czasem porada to potwierdzenie tego co przypuszczaliśmy wcześniej ale nie byliśmy pewni swej racji.

 

red./

źródło: OI/

Horoskop

licznik odwiedzin

370500

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors