Poprawia się kondycja finansowa Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy

Pozytywne informacje na temat szpitala przekazał na wczorajszej sesji Rady Powiatu wicestarosta Stanisław Stępień, który omówił kondycję finansową tej placówki na koniec lipca br.

Nie ma już straty na poziomie 5,5 mln zł, jaka została wykazana za pierwsze półrocze tego roku. Sytuacja uległa znacznej poprawie, dziś strata wynosi 2 153 000 zł (bez amortyzacji - 882 000 zł) i wygląda na to, że będzie się systematycznie zmniejszać.

Wicestarosta przekonywał, że na fakt ten zasadniczy wpływ ma znowelizowana ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, która weszła 1 lipca br.
- Sytuacja finansowa za 2022 r. była niekorzystna dla większości szpitali powiatowych i Ministerstwo Zdrowia musiało przedsięwziąć pewne kroki, aby zmienić finansowanie świadczeń medycznych – tłumaczył Stanisław Stępień, który za przykład podjętych działań dał wzrost świadczeń za wykonywanie usług w oddziałach chirurgicznych czy wewnętrznych.
- Widoczny jest także wzrost wartości niektórych pozostałych umów z NFZ – kontynuował wicestarosta, przypominając, że szpitalowi wypłacono już 1 100 000 zł, a w ramach refundacji otrzymał za pierwsze półrocze 800 000 zł zwrotu za zatrudnianie rezydentów. Teraz placówka czeka na wypłatę nadwykonań w wysokości około 1 mln zł.

 

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

336252

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors