Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowała swoich dolnośląskich kandydatów do Sejmu RP

Konferencja prasowa Wrocław 27.10.2022 r.

“Jeżeli przejmiemy odpowiedzialność za państwo, to nie zabetonujemy ani kilometra żadnej polskiej rzeki. Czas skończyć z hydrodziaderstwem, czas patrzeć na rzeki i środowisko, jako na zasób, który musimy traktować z szacunkiem. Walczymy o to, by nasze dzieci miały wodę, czyste powietrze i czystą ziemię” - mówił Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni podczas konferencji prasowej nad Odrą we Wrocławiu w ramach Mobilnej Konwencji Partyjnej.

Szymon Hołownia podkreślił, że sprawy zielonej energii i  środowiska będą fundamentem jego ugrupowania w przyszłym rządzie. “Nie wejdziemy do żadnego rządu, jeżeli osoba odpowiedzialna za kwestie klimatu nie będzie miała rangi zielonego wicepremiera. Przeniesiemy nadzór nad rzekami z ministerstwa infrastruktury do ministerstwa właściwego dla spraw środowiska. Doprowadzimy do tego, że w Polsce wreszcie zacznie działać system realnie monitorujący jakość wód, aby ludzie mogli czuć się bezpiecznie” - mówił Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia przypomniał, że za tydzień mija 100 dni od momentu, w którym w Odrze znaleziono śnięte ryby. “Wstępny raport Instytutu Ochrony Środowiska, rządowej instytucji mówi wprost, że do katastrofy doprowadził zrzut za mocno zasolonych wód z odpadów pokopalnianych. Jesteśmy prawdopodobnie w przededniu kolejnej akcji polskiego rządu, który chce zmiany norm zasolenia. Mamy do czynienia z pacjentem, który z powodu nadmiaru spożywanej soli przychodzi do lekarza z potężnym nadciśnieniem, a lekarz na receptę wypisuje mu kolejne 2 kg  soli” - mówił Szymon Hołownia.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono również “kandydatów na kandydatów” Polski 2050 Szymona Hołowni w najbliższych wyborach parlamentarnych w okręgach wyborczych na Dolnym Śląsku. Są to: Michał Kobosko, pełniący w partii funkcję I wiceprzewodniczącego oraz Izabela Bodnar, Zenon Madej, Jan Wojtowicz, Grzegorz Stankiewicz, Magdalena Ziubrak.

“Widzimy Wrocław i Dolny Śląsk jako region o zróżnicowanej gospodarce, o wielkiej sile społecznej, jeden z najszybciej rozwijających się regionów Polski. Chcielibyśmy, żeby Dolny Śląsk był przykładem dla całej Polski, żebyśmy wszyscy mogli mówić, że jesteśmy dumni z tempa rozwoju naszych regionów. Wrocław jest bogaty swoja różnorodnością. To jednocześnie wielki wyzwanie, by pogodzić oczekiwania i nadzieje.  Jestem przekonany, że z naszymi planami, ambicjami i determinacją jesteśmy w stanie to zrobić bardzo dużo” - mówił Michał Kobosko, pierwszy wiceprzewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni.

Zenon Madej podkreślił, że jako poseł chce przeciwdziałać “otumanianiu polskiego społeczeństwa i polskich dzieci i młodzieży, poprzez takie ustawy jak #lexCzarnek, a zdaniem Grzegorza Stankiewicza nie może być tak, że dzieci mają w tygodniu dwie lekcje religii, a jedną geografii, historii, czy matematyki. W swoim działaniach politycznych Izabela Bodnar chce skupić się na pomocy polskim przedsiębiorcom, małym i średnim firmom, firmom rodzinnym, Jan Wójtowicz na wykluczeniu komunikacyjnym, a Magdalena Ziubrak na aktywizacji zawodowej kobiet.

Zapis wideo: https://fb.watch/gqgUkFgmsS/

Poniżej biogramy kandydatów

Okręg wrocławski

Michał Kobosko – dziennikarz prasowy i działacz polityczny. Zastępca redaktora naczelnego oraz redaktor naczelny miesięcznika „Forbes”, „Newsweek Polska”, „Dziennik Polska-Europa-Świat”, p.o.redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”. W 2020 zasiadł w sztabie Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich i został jego pełnomocnikiem wyborczym. We wrześniu 2020 został ogłoszony przewodniczącym partii Polska 2050 Szymona Hołowni. 27 marca 2022 przeszedł na funkcję I wiceprzewodniczącego partii.

Izabela Bodnar – prezeska Fundacji Wroc ma Moc; Radna Osiedla Oporów we Wrocławiu. Z zawodu ekonomistka, ukończyła Akademię Ekonomiczną oraz Wyższą Szkołę Bankową. Przez 20 lat pracowała na kierowniczych stanowiskach w polskich i zagranicznych korporacjach. Przez 12 lat w Centrali francuskiego Credit Agricole jako Manager, a następnie Dyrektor kilku Departamentów. W lutym tego roku powołała Fundację Wroc ma Moc, której jest prezesem. Fundacja działa w 3 obszarach: pomocy humanitarnej, ekologii oraz integracji społecznej.

Okręg wałbrzyski

Zenon Madej – przedsiębiorca, ekonomista; specjalność zarządzanie przedsiębiorstwem. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie reedukacji zawodowej dorosłych oraz kreatywnych metod nauczania dla dzieci i młodzieży, animator biznesu. Trener nowoczesnych metod nauczania matematyki, robotyki dla dzieci i młodzieży. Pełnomocnik w okręgu wałbrzyskim oraz koordynator Regionu Dolnośląskiego Partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Magdalena Ziubrak – specjalistka ds. wdrożeń. Magister socjologii. Zdobywczyni nagrody Prezesa Seleny Krzysztofa Domareckiego - II miejsce w kategorii Innowator Roku 2017. W Stowarzyszeniu Polska 2050 przewodnicząca zarządu dolnośląskiego, koordynator wolontariatu i wojewódzki akcji „#POZNAJMY SIĘ” i #StądJesteśmy w powiatach Dolnego Śląska.

Okręg legnicki

Jan Wojtowicz – społecznik, radny powiatu polkowickiego, wicestarosta powiatu polkowickiego. Przez blisko 10 lat pracownik samorządowej jednostki kultury. W samorządzie odpowiada za wdrożenie alternatywnych form mobilności miejskiej takich, jak: system roweru miejskiego oraz rozbudowa systemu transportu publicznego ukierunkowanego na rozwiązania niskoemisyjne, budowę ścieżek rowerowych oraz wdrażanie systemów odnawialnych źródeł energii do obiektów m.in. oświatowych.

Grzegorz Stankiewicz – przedsiębiorca i menedżer, z dużym doświadczeniem zawodowym. Z wykształcenia politolog. Od 2021 działa w Polsce 2050, najpierw przewodniczący Stowarzyszenia w Jeleniej Górze, obecnie pełnomocnik partii  Polska 2050 Szymona Hołowni na okręg nr 1 Legnica/Jelenia Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *