Polska 2050 Szymona Hołowni wystawia fakturę za rządy PiS-u

INFORMACJA PRASOWA
Na drzwiach biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni nakleili faktury rozliczające ostatnie 7 lat rządów Zjednoczonej Prawicy. To faktura na ponad 318,5 miliarda złotych za wszystkie nadprogramowe wydatki. „Obiecujemy rozliczenie z tych wydatków, mamy nadzieję, że szybciej niż za rok” – mówią przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni.
Faktura za rządy PiS to ogólnopolska akcja partii Polska 2050 Szymona Hołowni, która odbywa się we wtorek 18 października b.r. W całej Polsce przedstawiciele ugrupowania na drzwiach biur posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości rozwieszą wydrukowaną tabelę z wyliczeniami nadprogramowych wydatków rządu w latach 2015-2022.
“To jest faktura, którą dzisiaj w imieniu obywateli wystawiamy Prawu i Sprawiedliwości za: rozrzutność miliardów złotych przeznaczonych na wydatki zbyteczne, nabijające kieszenie ludziom władzy. Za marnotrawstwo wielkich szans naszego kraju dla swoich politycznych celów i łamanie prawa” – mówi Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni.
Za nadprogramowe wydatki Polska 2050 Szymona Hołowni uznała m.in. zwiększenie budżetu Instytutu Pamięci Narodowej do 540 mln (ponad dwa razy więcej niż 2015 r.; powołanie za czasów rządu PiS 14 Instytutów, które kosztowało 1,6 mld zł. Kary, które Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę ws. kopalni Turów (0,89 mld zł) i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (1,57 mld zł), budowę i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (1,35 mld zł) oraz planowaną odbudowę Pałacu Saskiego (2,5 mld zł).
“To tylko niektóre przykłady rozrzutności i marnotrawstwa, czyli po prostu nieuczciwości tych rządów. Bo rząd uczciwy to taki, który szanuje pieniądze podatników i przeznacza je na naprawdę kluczowe cele - na żłobki, szkoły, szpitale, pociągi czy zieloną energię” - mówi Zenon Madej lider partii Polska 2050 regionu dolnośląskiego.
W województwie dolnośląskim „faktury za rządy PiS-u” do tej pory zawisły na drzwiach biur: we Wrocławiu - Anny Zalewskiej, Jacka Świata; w Jeleniej Górze - Adama Lipińskiego, Marzeny Machałek, Elżbiety Witek, Wojciecha Zubowskiego i Krzysztofa Mroza. Jeszcze dziś faktury dostarczymy do biur członków PiSu w Głogowie.
 źródło: Michał Woźnica (Polska 2050 Szymona Hołowni)