Polityka senioralna na poziomie krajowym i regionalnym

W dniu 04.01.2023 r. odbyła się konferencja prasowa posła Pawła Hreniaka na temat „Polityka senioralna Prawa i Sprawiedliwości”

Mija właśnie 10 lat od momentu, kiedy weszła decyzja rządu Donalda Tuska, rządu PO-PSL o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat. Gdyby ustawa nadal obowiązywała to tylko w powiecie oleśnickim musiałoby pracować nadal prawie 4 tys. osób. Rząd Prawa i Sprawiedliwości naprawił ten błąd i przywrócił poprzedni wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Ten rok jest rokiem wyborczym, w którym każdy Polak będzie musiał podjąć świadomą decyzję i zagłosować zgodnie z własnymi przekonaniami.

Dlatego przedstawiamy działania Prawa i Sprawiedliwości w ramach polityki senioralnej i przypominamy, jaka destrukcja była ona w czasie rządów PO-PSL

  • Dbamy o wzrost emerytur i rent
  • Wypłacamy dodatkowe świadczenia dla seniorów 13 i 14 pensja
  • Realizujemy program 4+
  • Wdrożyliśmy emeryturę bez podatku i obniżyliśmy podatki dla pracujących.
  • Wspieramy aktywność osób starszych poprzez programy „Senior+” i „Aktywni+”
  • Dbamy o zdrowie dzięki programowi ”Leki 75+”

Wszystkie podjęte działania finansowe na rzecz seniorów były możliwe dzięki rozważnej polityce gospodarczej, która umożliwiła wzrost dochodu do budżetu państwa w ciągu 7 lat o 110%. W 2015 roku było to 289 mld zł, a w 2023 roku jest to 604 mld zł.

Horoskop

licznik odwiedzin

312973

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors