Policjant w bohaterski sposób uratował kobietę stojącą na dachu budynku

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy st.asp. Sławomir Załomski uratował kobietę, która znajdowała się na krawędzi dachu bloku na jednej z ulic Oleśnicy

W dniu 22.12.2021 r. w godzinach wieczornych dyżurny oleśnickiej jednostki zadysponował patrole na jedną z ulic Miasta Oleśnica gdzie na krawędzi dachu jednego z budynków ma znajdować się kobieta, która miała wołać o pomoc. Na miejscu po kilku minutach zjawił się patrol. Jeden z funkcjonariuszy niezwłocznie udał się na strych gdzie zauważył wyłaz, którym prawdopodobnie kobieta wyszła po czym ześlizgnęła się na krawędź dachu. Funkcjonariusz nawiązał kontakt wzrokowy z kobietą, rozmawiał i uspokajał. Funkcjonariusz zauważył drugi wyłaz dachowy umieszczony bliżej kobiety do którego przemieścił się, wychylił po czym chwycił kobietę za jej ramię. Podczas trwania akcji ratunkowej kobieta cały czas zachowywała się nerwowo, chciała wyrwać się policjantowi lecz policjant uspokajał ją i mocno trzymał. Po otrzymaniu informacji ze przybyły na miejsce jednostki Straży Pożarnej i został rozłożony już skokochron zaczął pomału wciągać kobietę do środka budynku. W momencie gdy funkcjonariusz uratował kobietę, która cała i zdrowa znajdowała się już we wnętrzu od znajdujących się na dole budynku mieszkańców dostał gromkie brawa - informuje oleśnicka policja.

Kobieta został sprowadzona bezpiecznie klatką schodową na dół gdzie została przekazana w ręce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

red.