Policjanci ze Stradomii uratowali życie kobiecie

Podczas kontroli służbowego terenu w Stradomi Wierzchniej policjanci Komisariatu w Sycowie udzielili niezbędnego wsparcia kobiecie, która chwilę wcześniej straciła przytomność. Zdecydowane działania i wiedza, którą mają, pozwoliły na uratowanie jej życia.

W środowe popołudnie policjanci patrolujący teren przy zalewie w Stradomi Wierzchniej (powiat oleśnicki) zauważyli kierującą pojazdem, która wzywała pomocy. Kiedy podjechali bliżej, okazało się, że na przednim siedzeniu pasażera osuwa się starsza kobieta. Jak najszybciej zaczęli udzielać jej pomocy.

Kobieta była blada i miała zasinione usta. Słabo wyczuwalny był u niej puls, z trudem łapała oddech. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe, a drugi stale monitorował funkcje życiowe. W międzyczasie policjanci próbowali nawiązać kontakt z pasażerką.

Na miejsce przybyła również straż pożarna, która podawała tlen do czasu przybycia zespołu medycznego. Kobietę do szpitala przewiózł zespół ratowników. W placówce została udzielona jej pomoc medyczna. Okazało się, że pasażerka wracała z innego szpitala, po zabiegu operacyjnym.

Mundurowi, będący na miejscu, zachowali zimną krew i uczynili wszystko, aby w tym przypadku nie doszło do tragedii.

red.

Horoskop

licznik odwiedzin

313017

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors