Policja oraz Straży Ochrony Kolei spradzają dworce PKP

Rail - Pol to inicjatywa, w ramach której policja ściśle współpracuje z służbą ochrony kolei, aby zagwarantować bezpieczeństwo dla osób przebywających na terenie dworców PKP oraz w obszarze torów kolejowych

Wspólna praca obu służb skupia się na zwalczaniu przestępczości i zapobieganiu incydentom na terenie stacji, pociągów i infrastruktury kolejowej. Działa to obejmuje patrolowanie stacji, monitorowanie obszarów stacyjnych oraz podejmowanie odpowiednich działań w przypadku naruszenia porządku publicznego. Podczas akcji, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy sprawdzają także miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące pomocy.

W kontekście obniżających się temperatur apelujemy o to, abyśmy wszyscy byli wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Zachęcamy do zgłaszania sytuacji pod numerem telefonu 112 lub za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy
Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku do tych ludzi, którzy tej pomocy potrzebują.

 

red./

źródło: nolesnica.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

316892

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors