Policja odzyskała skradzioną kolekcję wartą 2 mln złotych!

Policja odzyskała skradzioną kolekcję znaczków pocztowych i banknotów, które są własnością Jerzego Rogali. Wcześniej właściciel straty oszacował na kwotę co najmniej 2 mln złotych.

W lutym na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy o kradzieży 300 tysięcy znaczków i kolekcjonerskich pieniędzy. Do zdarzenia doszło w jednej z nieruchomości przy ulicy Wodnej w Bierutowie.

- Ukradziono mi znaczki i banknoty na kwotę minimum dwóch milionów złotych. Uważajcie na siebie. Uważajcie na to, co przechowujecie, bo widocznie złodzieje czuwają - relacjonował w zeszłym miesiącu Jerzy Rogala, kolekcjoner, przedsiębiorca, okolicznym mieszkańcom znany m.in. z tego, że w przeszłości był prezesem Pogoni Oleśnica.

Jak się dowiedzieliśmy, policja ustaliła sprawców i odzyskała skradzione mienie. - Dzięki szybkiemu działaniu organów ścigania, czyli policji i osób zaangażowanych udało się szybko ustalić miejsce, gdzie znajdowała się skradziona kolekcja. Była we Wrocławiu, a obecnie jest w policyjnym depozycie. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla policji z Bierutowa i Oleśnicy oraz specjalnej grupy, która zajmuje się takimi sprawami - komentuje J. Rogala. Słowa podziękowań kieruje też pod adresem osób, które udostępniały informacje o kradzieży.

Nasz rozmówca wkrótce powinien odzyskać swoją kolekcję. - Sam będę bardziej ostrożny. To przestroga dla wszystkich, którzy mają kolekcje i zbierają różne dzieła sztuki. To, co się wydarzyło u mnie pokazuje, że trzeba lepiej zabezpieczać swoje zbiory - słyszymy.

Policyjne postępowanie dalej jest w toku. Wkrótce powinniśmy uzyskać dodatkowe informacje na temat osób zaangażowanych w przestępczy proceder.

red./

źródło: mojaolesnica.pl/

op, fot. arch. prywatne Jerzego Rogali

Horoskop

licznik odwiedzin

370500

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors