Podwójna emerytura w grudniu? To nawet kilka milionów seniorów! ZUS wypłaci wszystkie emerytury przed świętami

Dobre wiadomości dla seniorów. Dwa przelewy w grudniu dostaną seniorzy, którym ZUS wypłaca emerytury w pierwszym dniu każdego miesiąca. Tym, którzy swoje pieniądze dostają 25. dnia miesiąca wypłata zostanie zrobiona jeszcze przed światami Bożego Narodzenia.

ZUS potwierdza, że część z nich dostanie także podwójne emerytury w grudniu. Którzy z seniorów mogą na to liczyć?

Dlatego w tym roku wszyscy emeryci i renciści z terminu „25”, którym przelewamy pieniądze na bankowe konto zobaczą na nich wypłatę najpóźniej 22 grudnia – mówi Iwona Kowalska–Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Kto dostanie podwójne emerytury w grudniu od ZUS?

Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach termin wypłaty emerytury w grudniu i każdym innym miesiącu, ustalany jest przez ZUS dla każdego seniora. Wybór jednego z terminów uzależniony jest od liczby świadczeń wypłacanych w danym dniu przez ZUS. Senior nie ma wpływu na termin wypłaty emerytury, chociaż w wyjątkowych sytuacjach może wnioskować o zmianę terminu wypłaty świadczenia.

Każdorazowo, gdy termin wypłaty emerytury przypada w dzień wolny od pracy (święto, sobotę lub niedzielę), ZUS przekazuje pieniądze wcześniej.

Ciekawa sytuacja ma miejsce także w grudniu. W czasie przygotowań do świąt z pewnością przydadzą się dodatkowe środki, a część seniorów może liczyć na wypłatę podwójnej emerytury w grudniu. To oznacza, że senior, który zwykle pobiera emeryturę w kwocie 3000 zł brutto, w grudniu otrzyma dwa przelewy na łączną kwotę 5340 zł na rękę.

Rzeczniczka zastrzega, że ten termin można zagwarantować tym seniorom, którzy dostają swoje emerytury na bankowe konta. Doręczenie pieniędzy przez listonosza, jeśli senior zamiast banku, wybrał tradycyjny pocztowy przekaz – może potrwać dłużej – wyjaśnia.

Kto dostanie podwójną emeryturę w grudniu?

Już ponad 80 proc. emerytów otrzymuje swoje świadczenia na konto bankowe. Oznacza to także, że spora część seniorów uprawnionych w grudniu do wypłaty podwójnej emerytury, może być pewna drugiego przelewu jeszcze przed świętowaniem Nowego Roku.

Mam nadzieję, że poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie szybko. Podkreślam jednak, że w najlepszej sytuacji są oczywiście ci, którym pieniądze wpływają na bankowe konta – dodaje Kowalska-Matis.

ZUS namawia do tego, aby założyć konto w banku, bo jeśli ktoś dostaje pieniądze przekazem, musi czekać, aż zapuka do niego listonosz. Gdy ma konto zawsze może skorzystać z bankomatu o dowolnej porze, bo nawet w najmniejszych gminach są często nawet dwa bankomaty różnych banków.

red./

źródło: ZUS/, strefabiznesu.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

339735

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors