Podtopione tereny w Zbytowej. Wylała Widawa

Wicestarosta Stanisław Stępień spotkał się z mieszkańcami terenów zagrożonymi podtopieniami w Zbytowej. Na miejscu ocenił poziom wody na Widawie, który wynosił 386 cm, co stanowi przekroczenie stanu alarmowego o 36 cm. Dla przypomnienia, jeszcze dwa dni temu wodowskaz wskazywał 398 cm.

– Na szczęście nie ma już zagrożenia zalania posesji czy dróg, bo poziom powoli opada – wyraził zadowolenie wicestarosta, który zadeklarował chęć wsparcia, gdyby sytuacja się powtórzyła. Na jaką pomoc mieszkańcy mogliby liczyć, wyjaśnił Witold Michałowski, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: – Jako starostwo, posiadamy magazyn przeciwpowodziowy, wyposażony w worki i łopaty oraz inny sprzęt do zabezpieczania gospodarstw przed zalewaniem.

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

386023
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.