PODSUMOWANIE TRZYDNIOWYCH DZIAŁAŃ „ ALKOHOL I NARKOTYKI”

„Alkohol i narkotyki" to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Wzmożone kontrole mają też ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których przyczynami są alkohol i narkotyki.

Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym. Eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem narkotyków – to cele działań "Alkohol i narkotyki". Podczas działań trwających trzy dni „Alkohol i narkotyki” policjanci przebadali 699 kierujących, zatrzymano 3 kierujących, którzy przed rozpoczęciem jazdy spożywali alkohol.

Jeden z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany do kontroli drogowej w godzinach porannych. Alkomat w trakcie badania 37 – latka wskazał prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Natomiast 55-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego kierował pojazdem marki Audi pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, nadmiar złego mężczyzna podczas badania alkomatem wydmuchał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oleśniccy funkcjonariusze apelują o bezwzględnym zakazie wsiadania za kierownice po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oleśnica