Poczta Polska wydaje nowy znaczek z okazji 150-lecia ośrodka Braille’a w Bydgoszczy

Poczta Polska zaprezentowała walory filatelistyczne wydane z okazji 150-lecia ośrodka Braille'a.

Autorem projektu jest Waldemar Kawiński, pracownik PP z Bydgoszczy. Pocztowcy od lat współpracują z ośrodkiem Braille'a. Jubileusz działalności bydgoskiego ośrodka był znakomitą okazją, by podkreślić jego zasługi i doświadczenie pracowników dla pracy z osobami niewidomymi i słabo widzącymi. Poczta Polska już wcześniej podejmowała współpracę z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy. Jubileusz 150-lecia istnienia bydgoskiego ośrodka stał się zatem, jak tłumaczy dyrektor Poczty Polskiej S.A. w Bydgoszczy, świetną okazją, by oddać pamięć i zasługi dla jego działalności.

- Poczta Polska od lat wpisuje się w model społecznej odpowiedzialności biznesu - mówi dyrektor Karol Górski. - Nasza współpraca trwa od lat, w przeszłości otrzymywaliśmy również wystawiany przez ośrodek Braille'a w Bydgoszczy certyfikat poświadczający, iż Poczta Polska jest firmą przyjazną osobom niewidomym i słabo widzącym. Kilka lat temu wydaliśmy pierwszą w Polsce kartkę pocztową drukowaną pismem punktowym Braille'a.

Dyrektor Górski zaznacza, że wprawdzie bardziej znany i kojarzony powszechnie jest ośrodek dla osób niewidzących w podwarszawskich Laskach (który niedawno obchodził 100-lecie istnienia), ale zbudowano go właśnie na doświadczeniach wcześniej utworzonej bydgoskiej placówki.

Z okazji jubileuszu Poczta Polska wydaje walory filatelistyczne w postaci kartki pocztowej, spersonalizowanego znaku opłaty pocztowej oraz datownika. Autorem projektów jest jest pracownik PP w Bydgoszczy, Waldemar Kawiński.

 

red.

źródło: pomorska.pl/