Poczta Polska będzie mieć gigantyczny sorter do paczek. Jej koszt to ok. 120 milionów złotych

Poczta Polska będzie mieć gigantyczną maszynę do automatycznego sortowania paczek. Właśnie rozpoczęła jego montaż. Maszyna zasili nową sortownię w okolicy Radzymina, tzw. Warszawę II. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 120 mln zł.

W podwarszawskiej miejscowości Ciemne gm. Radzymin, na działce liczącej ponad 11 hektarów, budowany jest kompleks logistyczny Poczty Polskiej. Łączna powierzchnia inwestycji wynosi prawie 50 tys. m kw. Obejmuje m.in. budynki hali magazynowej cross dock (metoda dystrybucji towaru, która eliminuje w łańcuchu dostaw etap związany z magazynowaniem towaru) oraz powierzchnię magazynowo – operacyjną, dedykowaną sortowaniu i ekspediowaniu przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych, w której zostanie zamontowany sorter.

Sorter zakupiony przez Pocztę Polską będzie miał kształt pętli i zostanie wykonany w technologii „Cross-Belt”. Dzięki sześciu liniom podawania automatycznego, sześciu liniom podawania ręcznego i ponad 300 ześlizgom, będzie to największa z dotychczasowych maszyn w Poczcie Polskiej. Jego uruchomienie planowane jest na drugi kwartał 2024 r.

Wydajność operacyjna urządzenia pozwoli na posortowanie 15 tys. przesyłek na godzinę. Nowa maszyna opracuje nie tylko przesyłki z własnego obszaru działania, ale również stanie się wsparciem dla innych jednostek logistycznych Poczty Polskiej. Dostawcą sortera jest BEUMER Group Poland sp. z o.o.

W sortowni we Wrocławiu w maju br., został oddany do użytku pierwszy z trzech planowanych na ten rok sorterów do automatycznego opracowania przesyłek KEP. Kolejne zostaną oddane do użytku w III kwartale br. w sortowni w Lublinie oraz Lisim Ogonie k. Bydgoszczy. W perspektywie najbliższych lat umożliwi to Spółce realizację celów, stanowiących jeden z filarów strategii, w tym dalszy rozwój perspektywicznych usług kurierskich i paczkowych, e-commerce i logistycznych.

red./

źródło: mat. prasowe PP S.A.; businessinsider.com.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

374109

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors