Po ośmiu latach trener Team-Plast KKO Oleśnica odchodzi z klubu

Umowa zawarta pomiędzy trenerem Piotrem Gliniakiem a drużyną Team-Plast KK Oleśnica wygasła wraz z końcem sezonu 2021/2022 - poinformował oleśnicki klub.

Oznacza to, że mecz z Pogonią Prudnik był ostatnim, w którym szkoleniowec poprowadził oleśnicki zespół. – Dziękujemy za wspólnie spędzone 8 lat, podczas których trener Gliniak zbudował fundamenty oleśnickiego klubu, za dwa wywalczone awanse do 2 ligi mężczyzn PZKOSZ, dwa zwycięstwa w 3 lidze mężczyzn DZKOSZ oraz całe zaangażowanie włożone w prace z młodzieżą naszego klubu – czytamy na stronie klubu.

– W imieniu całej społeczności Koszykarskiego Klubu Oleśnica pragnę podziękować trenerowi Gliniakowi za te 8 lat spędzonych w naszym klubie. Trener zostanie z pewnością zapamiętany jako twórca jednego z największych sukcesów Team-Plastu – wywalczone dwa awanse z pewnością zostaną na długo w naszej pamięci – komentuje Marcin Stach, prezes Zarządu KK Oleśnica.

– To była dla nas trudna decyzja. Dziękujemy trenerowi za utrzymanie Klubu w 2 lidze, które było jego zadaniem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse na rozwój w kolejnych latach i pomoże na nowo zbudować strukturę organizacji naszego stowarzyszenia – komentuje Maciej Stępień, sekretarz Zarządu KK Oleśnica.

 

źródło: KK Oleśnica/; OI