Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Bierutowie otrzymała od Służby Więziennej z Opola używanego Peugeota.

W dniu dzisiejszy na terenie Placówki Opiekuńczej w Bierutowie zostało przekazane auto marki Peugeot. Samochód został oficjalnie przyjęty przez wicestarostę Powiatu Oleśnickiego Stanisława Stępnia oraz dyrektora Pawła Wolko.
Stroną przekazującą był płk Tomasz Raczyk zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu.

Inicjatorką całego przedsięwzięcia była europosłanka Beata Kempa, która jak podkreśliła w czasie swojej wypowiedzi, że ma to wymiar dobroczynny, wymiar charytatywny, gdzie w każdy możliwy sposób należy pomóc dzieciom, którym los pokrzyżował funkcjonowanie w normalnej kochającej się rodzinie.

Wicestarosta Powiatu Oleśnickiego Stanisław Stępień w imieniu Starostów i Zarządu Powiatu Oleśnickiego podziękował za piękny dar, który dobrze przysłuży się dzieciom i placówce Opiekuńczej w Bierutowie. Podkreślił również, że w ramach RFIL Starostwo Powiatowe w Oleśnicy pozyskało niezbędne środki finansowe w wysokości 800 000 zł na docieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę systemu ogrzewania na niskoemisyjne w obiektach należących do Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bierutowie.

Warto przypomnieć

To historyczne wsparcie wynoszące aż 2 275 781 zł na realizację czterech inwestycji. W każdym poprzednim zadaniu dofinansowanie ze strony państwa wyniosło aż 80%.

W ramach dodatkowego naboru do RFIL Powiat Oleśnicki złożył jeszcze dwa wnioski na: modernizację kotłowni gazowej wraz z przebudową bloku sportowego w ZSP w Twardogórze (wartość zadania - 841 691 zł) oraz na modernizację drogi poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 1480D w miejscowości Kolonia Strzelce (wartość zadania – 1 250 000 zł).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Horoskop

licznik odwiedzin

313010

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors