PiS – Nie zgadzamy się na zwolnienia tysięcy pocztowców!

Klub PiS podczas konferencji w Sejmie w dniu 27.06.2024 r. przedstawił swoje stanowisko w sprawie Poczty Polskiej.

- W następnym roku planuje się kolejne tysięcy zwolnień. To są ludzie, którzy poświęcili całe swoje życie pracy w Poczcie Polskiej ale też poświęcili życie służbie ojczyźnie, bo taka jest ta spółka. Pamiętamy, jakie są doświadczenia z poprzednim rządem Donalda Tuska, kiedy usługi powszechne - czyli te najważniejsze, fundamentalne dla funkcjonowania tej instytucji - zostały przejęte przez prywatnych operatorów. I naszym zdaniem i też zdaniem związków zawodowych - które zwróciły się do nas z prośbą o to, żebyśmy na poważnie bardzo mocno ten temat pokazali, ale też zaczęli ostre, poselskie interwencje, kontrole - trzeba temu negatywnemu, bardzo niebezpiecznemu procesowi przeciwdziałać.

Nie możemy pozwolić na to, żeby Poczta Polska upadła. Nie możemy pozwolić na to, żeby usługi, które wykonuje przejęli po prostu prywatni operatorzy. Ja wyobrażam sobie, że niemiecka Deutsche Post czy francuska Poczta Narodowa z chęcią by te usługi w Polsce przejęli. Tylko, co to znaczy dla naszego strategicznego położenia? Jak to będzie nas po prostu bolało? Nie tylko tych pracowników, ale po pewnym czasie wszyscy odczujemy to, że nie mamy naszego narodowego operatora - powiedział Poseł PiS Kacper Płażyński.

- Nie zgadzamy się na zwolnienia tysięcy pocztowców. Oczywiście być może rząd Donalda Tuska chciałby mieć Deutsche Post zamiast Poczty Polskiej, Deutsche Bank zamiast PKO, czy Lufthansę zamiast polskiego LOTu. My będziemy bronić siły polskiego państwa i operatorstwa Poczty Polskiej, jeżeli chodzi o usługi pocztowe. Związkowcy nie uzyskali od rządu Donalda Tuska jasnej deklaracji, która jest ważna dla każdego Polaka, ponieważ skrzynka pocztowa to jest emanacja polskiego państwa. Poczta Polska istnieje w Polsce od 1558 roku. Jakiekolwiek plany prywatyzacji Poczty Polskiej muszą napotkać na nasz sprzeciw bez względu na barwy polityczne. Rozpoczynamy kontrolę, interwencję, zachęcając związkowców, pocztowców do twardego domagania się od rządu Donalda Tuska deklaracji, że nie będzie żadnej prywatyzacji usług pocztowych.

W imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość stajemy murem za Pocztą Polską, stajemy murem za narodowym operatorem usług pocztowych, żądamy od rządu Donalda Tuska jasnej deklaracji, która do dnia dzisiejszego nie padła. Deklaracji o tym, że nie będzie żadnej prywatyzacji usług pocztowych, usług polskiego państwa, wykonywanych przez Pocztę Polską. A takie właśnie ryzyko na horyzoncie się pojawiło. Tym elementem jest oczywiście gigantyczny plan zwolnień. Tysięcy pocztowców, tysięcy listonoszy, tysięcy polskich pracowników z Poczty Polskiej - powiedział Poseł Janusz Kowalski.


źródło: pis.org.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

383152

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors