Piętnaście medali dla zawodniczek karate z ISW Bushidan

Ostatni w tym roku udział w zawodach karate dla zawodniczek Instytutu Sztuk Walki Bushidan Oleśnica okazał się bardzo pozytywny.

W ostatnią sobotę przed świętami Bożego Narodzenia w hali sportowej w Spalonej koło Legnicy odbył się Świąteczny Turniej Karate zorganizowany przez Klub Sportowy Tora Legnica. Powiat oleśnicki reprezentowali zawodnicy Instytutu Sztuk Walki Bushidan Oleśnica Shihan Jerzego Urbana.

W turnieju wystartowało ponad sześćdziesięciu zawodniczek i zawodników z kilku klubów z Polski. Organizator przygotował trzydzieści dwie konkurencje, które zostały rozegrane na dwóch matach. Instytut Sztuk Walki Bushidan Oleśnica reprezentowały dwie zawodniczki - 15-letnia Natalia Kowal oraz początkująca 7-letnia Victoria Ivanova, pochodząca z Ukrainy. Obie zdobyły w sumie pięć medali.

Natalia Kowal startująca w konkurencji kata kadetek 14-15 lat zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal oraz w konkurencji kata kadetek i juniorek open stanęła na podium z tym samym wynikiem. Finałowe wali przegrała z dużo bardziej doświadczoną zawodniczka KS Tora Legnica.

Natomiast zawodniczka Victoriia Ivanova w konkurencji kihon dla początkujących dziewcząt 6-8 lat zajęła pierwsze miejsce i złoty medal. Kolejne dwa brązowe medale wywalczyła w konkurencjach tor przeszkód dziewcząt 7-8 lat oraz fantom dziewcząt 7-8 lat.

Tym samym w grudniu Instytut Sztuk Walki Bushidan wziął udział w dwóch imprezach sportowych zdobywając w sumie piętnaście medali. - Sukces zawodników naszego klubu cieszy tym bardziej, ponieważ grudzień to miesiąc trudny z powodu wielu zachorowań wśród zawodników oraz wydatki świąteczne powodują, że wielu zawodników musi zrezygnować ze startów. Jednakże nie spoczywamy na laurach. Po nowym roku zamierzamy powołać do życia nowy klub sportowy oraz szykujemy się do seminarium karate z udziałem Steva Robertsa z Anglii, które odbędzie się na przełomie lutego i marca w Kowarach pod patronatem Dolnośląskiego Związku Karate - podsumowuje Jerzy Urban.

 

źródło: ISW Bushidan/