Pierwszy budynek ogrzewany gazem w Bierutowie.

Po dziesięcioleciach oczekiwań, od dziś mamy pierwszy budynek w mieście ogrzewany gazem ziemnym - informuje burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki.

– Dzięki naszym skutecznym zabiegom zostaliśmy włączeniu do programu pregazyfikacji gmin pozbawionych dotychczas błękitnego paliwa, co jest pierwszym krokiem do kompleksowej gazyfikacji – informuje Sawicki. – W obliczu rychłego zakazu palenia węglem musieliśmy uzyskać alternatywę i jesteśmy na dobrej drodze, aby była ona powszechnie dostępna.

– Przechodzimy teraz do drugiej fazy, czyli wyprowadzeniu gazociągu do miasta i może już pod koniec roku 2022 będziemy mieli podłączone kolejne budynki, a przecież jest też bardzo prawdopodobnie, że już niedługo będziemy przyłączać nowe przedszkole – pisze Sawicki i dziękuje Polskiej Spółce Gazowniczej oddział we Wrocławiu na czele z dyrektorem Rafałem Borutko, za zrozumienie potrzeb i decyzję o ulokowaniu w Bierutowie stacji regazyfikacji, wiceburmistrzowi Rafałowi Nowowiejskiemu i pracownikom Urzędu Miejskiego za skuteczne doprowadzenie tego projektu do finału, pomimo wielu nieprzewidzianych trudności. – Dziękuję wszystkim, którzy wspierali to przedsięwzięcie czynem, ale także dobrym słowem i zachętą – podkreśla burmistrz. – Na koniec cytat, który kiedyś usłyszałem i który dedykuję wszystkim, którzy podczas kampanii wyborczej mówili , że nasza obietnica o gazie ziemnym w Bierutowie to mrzonka obliczona tylko na wybory. Nie wiem, ko jest autorem, ale chyba tu pasuje.

Informuje Piotr Sawicki, Burmistrz Bierutowa.

 

OI