PAWEŁ BARYLSKI PRZEJĄŁ OBOWIĄZKI I TRENERA ŚLĄSKA

Informujemy, że Tadeusz Pawłowski nie jest już I trenerem Śląska Wrocław. Drużynę do końca 2018 roku poprowadzi dotychczasowy asystent Paweł Barylski.
Tadeusz Pawłowski oddał się do dyspozycji zarządu klubu. Rolę szkoleniowca wrocławskiego zespołu pełnił od 19 lutego 2018 roku. Prowadził Śląsk w 35 spotkaniach. Łącznie w swojej karierze na ławce trenerskiej WKS-u zasiadał 138 razy. Pod tym względem zajmuje trzecie miejsce w historii klubu (ex aequo z Janem Calińskim). Pawłowski pozostanie w strukturach klubu, obejmując funkcję dyrektora akademii piłkarskiej.

– Darzę Tadeusza Pawłowskiego olbrzymim szacunkiem. To legenda Śląska Wrocław i chciałbym, aby nadal był ważną częścią klubu. Obecnie znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji. Wynik każdego spotkania będzie dla nas niezwykle istotny. Uznaliśmy, że konieczne są zmiany, które dadzą drużynie nowy bodziec i pomogą w walce o ligowe punkty. Wspólnie doszliśmy do porozumienia, że Tadeusz Pawłowski powinien powrócić na stanowisko dyrektora akademii – podkreśla Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

– Jesteśmy głęboko przekonani, że autorytet i ogromne doświadczenie Tadeusza Pawłowskiego będą stanowić wielkie wsparcie dla naszej akademii piłkarskiej. Poprzednia kadencja pozwoliła zbudować solidny fundament. Cieszymy się, że Tadeusz Pawłowski znów zgodził się podjąć zadania, jakim jest kierowanie procesem szkolenia młodych zawodników. To osoba, która wie, jak stworzyć najlepsze warunki do rozwoju i zadbać o przyszłość Śląska Wrocław – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

– Pragnę podziękować zarówno trenerowi Tadeuszowi Pawłowskiemu, jak i trenerowi Pawłowi Barylskiemu, za dojrzałe i odpowiedzialne decyzje w tym trudnym dla nas okresie. Umocniły mnie tylko w przekonaniu, że dobro Śląska Wrocław stanowi dla nich obu najwyższy priorytet – dodaje prezes Piotr Waśniewski.

Drużynę WKS-u w dwóch najbliższych meczach poprowadzi Paweł Barylski, który w 2010 i 2012 roku tymczasowo obejmował już stanowisko I szkoleniowca. Przez większość swojej kariery trenerskiej związany był ze Śląskiem Wrocław. Zaczynał od pracy z młodzieżą, a w 2007 roku dołączył do sztabu Ryszarda Tarasiewicza, w którym pełnił potem rolę II trenera. Wywalczył awans do ekstraklasy, by następnie pracując u boku trenerów Oresta Lenczyka, Stanislava Levego oraz Tadeusza Pawłowskiego, prowadzić Śląsk do mistrzostwa Polski, srebrnego i brązowego medalu, Superpucharu Polski czy też pamiętnych występów w europejskich pucharach.

– Dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu za wspólną pracę. Dobrze znam i niezwykle cenię Pawła Barylskiego. Uważam go za świetnego fachowca, który ciągle się rozwija. Ufam, że jeśli będzie realizował swoją koncepcję prowadzenia zespołu, przyniesie to oczekiwane efekty. Apeluję zatem, by podążał własną ścieżką również jako I trener w klubie Lotto Ekstraklasy – mówi Tadeusz Pawłowski.

Barylski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Do wrocławskiego klubu powrócił w lutym tego roku, łącząc początkowo pracę dyrektora akademii piłkarskiej oraz asystenta trenera. W sierpniu 2018 uzyskał licencję trenerską UEFA Pro.
Źródło: WKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *