Państwo wesprze Pocztę Polską. Minister Sasin podczas Dnia Łącznościowca: „To strategiczna firma!”

- Dbamy i nadal będziemy dbać, by Poczta Polska miała dokapitalizowanie z budżetu państwa - powiedział Jacek Sasin. Minister ds. aktywów państwowych z okazji Dnia Łącznościowca przemawiał w Gdańsku. Dodał, że Poczta Polska może liczyć na wsparcie ze strony rządu.

Dzień Łącznościowca czyli Święto Poczty Polskiej (zwane też Dniem Listonosza jako profesji najbardziej z pocztą kojarzonej) przypada 18 października. Data to odniesienie do utworzonej tego dnia w 1558 roku przez Zygmunta II Augusta - Poczty Królewskiej. W środę 9 listopada w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyły się Regionalne Obchody Dnia Łącznościowca.

Stałym punktem wydarzenia jest występ Orkiestry Reprezentacyjnej Poczty Polskiej, a także wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych oraz pamiątkowych.

Łącznie wyróżnienia trafiły do ponad 400 pocztowców z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Odznaczenia wręczył Piotr Karczewski, doradca społeczny prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Państwo będzie wspierać Pocztę Polską

Na wydarzeniu był obecny minister ds. aktywów państwowych Jacek Sasin.

- Poczta Polska to strategiczne przedsiębiorstwo - powiedział Sasin. - Dbamy i nadal będziemy dbać, by Poczta Polska miała dokapitalizowanie z budżetu państwa. Jednak jest to firma, przedsiębiorstwo, które musi zarabiać. Będziemy zwracać środki tam, gdzie to jest niezbędne - w obszarze przesyłek listowych. Ponadto chcemy, by Poczta Polska rywalizowała z innymi podmiotami na rynku przesyłek - mówi Sasin.

Oprócz ministra na sali podczas wręczania odznaczeń byli parlamentarzyści - Kacper Płażyński i Kazimierz Smoliński.

 

red./

źródło: dziennikbaltycki.pl/