Otwarte Warsztaty Kawaleryjskie

Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach "Otwartych Warsztatów Kawaleryjskich", które odbędzie się 20 kwietnia w godz. 15:00 – 17:00 na terenach zielonych oleśnickiego podzamcza.

W szczególności zapraszamy młodzież, zainteresowaną tematyką rekonstrukcji historycznej w odniesieniu do działań kawalerii polskiej. Na miejscu członkowie Stowarzyszenia opowiedzą o elementach umundurowania i wyposażenia, używanego przez 14 Pułk Ułanów Jazłowieckich w latach 1920 – 1939. Poprowadzą także ćwiczenia z zakresu musztry pieszej. W trakcie trwania całego wydarzenia sekcja konna będzie prowadzić swój trening, podczas którego będzie można zobaczyć elementy musztry konnej wraz z władaniem bronią białą - informuje stowarzyszenie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spędzenia sobotniego popołudnia z oleśnickimi ułanami.

 


red./

źródło: MOKiS/

Horoskop

licznik odwiedzin

370495

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.