Oto nowy format Orlenu. Kiosk, do którego można wejść.

PKN Orlen uruchomił w Warszawie nowy, wolnostojący format Orlen w Ruchu, podała spółka. W najbliższych tygodniach powstaną kolejne punkty tego typu. Do końca roku planowane jest otwarcie około 50 punktów w całej Polsce.

Punkt Orlen w Ruchu w nowym formacie, jak podkreśla koncern, łączy elementy znanego klientom kiosku z nowymi rozwiązaniami. Specjalnie zaprojektowana bryła o większej powierzchni umożliwia urozmaicenie asortymentu, ale też zwiększa komfort zakupów dla klientów poprzez umożliwienie wejścia do środka, podkreślono.

"Skutecznie realizujemy założenia strategii w obszarze sprzedaży detalicznej, umiejętnie wykorzystując synergie i potencjał biznesowy całej Grupy Orlen. W przypadku Orlen w Ruchu łączymy siłę marki Orlen i jej postrzeganie przez klientów z potencjałem lokalizacyjnym Ruchu i perspektywami dla dynamicznego rozwoju usług kurierskich, które realizujemy pod brandem Orlen Paczka. Zgodnie z zapowiedziami, nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań i sprawdzamy różne formaty funkcjonowania kiosków, aby wypracować optymalną propozycję dla klientów, która ułatwi dalszą ekspansję projektu" — powiedział dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen Łukasz Porażyński, cytowany w komunikacie.

Nowy format pozwala na wejście do środka do klimatyzowanego pomieszczenia — dotychczas zakupy robiono przez okienko, które nie dawało możliwości poznania w pełni asortymentu. Oprócz stałych produktów, takich jak prasa, bilety czy napoje, dostępna jest też kawa fair-trade znana ze Stop Cafe. Kioski zmieniły się także z zewnątrz — przeszklona powierzchnia pozwala na lepszą ekspozycję dostępnego towaru, podsumowano.

Z pierwszego punktu w nowoczesnym formacie można już skorzystać przy ul. Żelaznej 41 w Warszawie. W ubiegłym roku Orlen otworzył punkty pod nową marką, które znajdowały się jednak w budynkach.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

red./

źródło: Orlen w Ruchu | Foto: Grupa Orlen