Ostrzelano ciągnik biorący udział w proteście

Prawdopodobnie ktoś za pomocą wiatrówki ostrzelał ciągnik rolnika z powiatu oleśnickiego. To dotąd jedyny taki incydent, a protestujący informują, że spotykają się głównie z poparciem i zrozumieniem. Rolnicy deklarują, że nie będzie blokad dróg w powiecie oleśnickim.

Wciąż trwa ogólnopolski protest rolników. Wiele osób donosi, że pojawiają się utrudnienia, lecz całość przebiega przeważnie spokojnie. Niestety, doszło też do groźnie wyglądającego incydentu. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

- Strajk rolników głównie z okolicy Oleśnicy obok KFC we Wrocławia. Do ciągnika, w którym jechał jeden ze strajkujących, oddano strzały, najprawdopodobniej z wiatrówki. Wybita została szyba. Nie walczymy tylko dla siebie, ale dla ludzi - informuje jeden z rolników. Na dowód przesłał zdjęcie ilustrujące ciągnik z powiatu oleśnickiego. Wezwana na miejsce policja nie znalazła sprawcy.

Rolnicy podkreślają, że chcą przede wszystkim uświadamiać społeczeństwo na temat podnoszonych przez nich problemów, a powyższy przypadek traktowany jest jako incydent. Dlatego w poniedziałek akcja będzie odbywała się głównie w okolicach Wrocławia i nie przeniesie na zjazdy trasy S8 w powiecie oleśnickim.

- Podjęliśmy taka decyzję, gdyż spotykamy się z ogromnym poparciem i zrozumieniem. Nie chcemy wszystkim utrudniać wszystkim poruszania się i ograniczamy się do jednego miejsca bo to wystarczy - informuje Dominik Nikody z "Rolnicy z gminy Oleśnica i okolic".

 

red./

źródło: mojaolesnica.pl/

 

Horoskop

licznik odwiedzin

383199

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors