Osada Bystre jednak nie chce być w gminie Oleśnica?

Temat ewentualnego podziału sołectwa Bystre pojawił się na marcowej naradzie wójta gminy Oleśnica z sołtysami.

Na wspomnianej naradzie sołtys Bystrego Piotr Dziubina poinformował, że mieszkańcy Osady Bystre coraz częściej mówią o odłączeniu tej części sołectwa od gminy Oleśnica. Argumentował ten fakt lepszym skomunikowaniem osiedla z Oleśnicą, faktem, że mieszkańcy czują większą więź z Oleśnicą.

Mieszkańcy Osady mają miasto dosłownie za swoimi płotami – mówił sołtys Bystrego Piotr Dziubina. – Widzą, że na sąsiednich osiedlach np. przy ul. Tęczowej trwają inwestycje. Są budowane drogi, kanalizacje, a oni tego u siebie nie mają i nie wiadomo, kiedy się doczekają.

Podczas niedawnej sesji Rady Gminy Oleśnica temat ten powrócił.

Byłam zdziwiona tą inicjatywą pana sołtysa – przyznała Marta Barska, radna z Bystrego. – Rozmawiałam z mieszkańcami, którzy dopytywali o tę sprawę i ocena tej propozycji była bardzo negatywna.

Wójt Marcin Kasina potwierdził, że i do niego trafiły głosy mieszkańców Bystrego. – Nikt nie słyszał o tym pomyśle. Myślę, że to była samodzielna inicjatywa pana sołtysa – podsumował.

Mieszkańcy Bystrego chcą przyłączenia do gminy Oleśnica.

 – To nie była samodzielna inicjatywa sołtysa – podkreśla jedna z mieszkanek Bystrego. – My jako mieszkańcy rozmawialiśmy z sołtysem o tym, że chcemy się odłączyć od wioski. Nie mamy dobrej urbanistyki, a nasze dzieci chodzą do szkół w Oleśnicy. Autobus z przystanku, który po długich przepychankach powstał, jeździ dwa razy! Przyłączając się do miasta mielibyśmy darmową linię autobusową, która woziłaby nasze dzieci do szkół. W tej części ludzie nie mają kanalizacji i gazu, a z drugiej strony ul. Słonecznikowej, po stronie Oleśnicy inny świat – gaz, chodniki i kanalizacja.

Mieszkanka Osiedla Bystre podkreśla, że niebawem ruszy zbiórka podpisów pod petycją w tej sprawie.

 

red./

źródło: OI/

Horoskop

licznik odwiedzin

339739

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors