Orlen przejmie znany browar? Oto pomysł polityków

Saga z zamknięciem Browaru Leżajsk należącego do Grupy Żywiec trwa od jakiegoś czasu. Teraz politycy proponują, by zamknięty niedawno browar został przejęty przez Orlen. Skoro Orlen mógł zająć się wydawaniem prasy, to dlaczego nie może zająć się produkcją i sprzedażą piwa? — argumentują.

W lutym Grupa Żywiec zapowiedziała, że zakończy produkcję w browarze w Leżajsku w czerwcu 2023 r. Jednak termin ten został przesunięty. Ostatecznie browar w podkarpackim Leżajsku zakończył produkcję z końcem sierpnia. Żywiec zapewniał jednak, że marka Leżajsk pozostanie w portfolio firmy, a jej produkcja będzie kontynuowana w innych browarach.

Orlen przejmie browar w Leżajsku?

Dwa tygodnie temu pojawiła się informacja prasowa, że 83 pracownikom zapewniono odprawy o łącznej wartości 21,5 mln zł. Koniec produkcji w Leżajsku i odprawy dla pracowników nie oznaczają jednak, że Grupa Żywiec zakończyła poszukiwania nowego inwestora. Jak podaje portal gospodarkapodkarpacka.pl, w czwartek, 5 października, w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie, odbyła się konferencja prasowa, podsumowująca działania rządu PiS w sprawie ratowania Browaru Leżajsk. Politycy wyrazili rozczarowanie, że Krajowa Grupa Spożywcza nie podjęła rozmów w sprawie przejęcia browaru.

Ze swej strony mam propozycję, żeby Browarem Leżajsk, który, jak zapewniają przedstawiciele Grupy Żywiec, wciąż jest na sprzedaż, zainteresował się może prezes Obajtek i jego koncern naftowy Orlen. Jak Orlen mógł wykupić od niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau dziesiątki lokalnych tytułów prasy lokalnej i portali internetowych i obok produkcji i handlu produktami naftowymi zajął się wydawaniem prasy i prowadzeniem portali internetowych, to dlaczego nie może zająć się produkcją i sprzedażą piwa? — dodał.

red./

źródło: businessinsider.com.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

386024
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors