Oleśnicka biblioteka w 5. Rundzie Programu Rozwoju Bibliotek!

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja jest jedną z 50 placówek z Polski, która zakwalifikowała się do 5. Rundy Programu Rozwoju Bibliotek.

Celem programu jest wsparcie bibliotek po to, żeby stawały się silnymi, znaczącymi, nowoczesnymi instytucjami kultury. Program zapewnia bezpłatne, specjalistyczne szkolenia dla bibliotekarzy oraz promuje modernizację bibliotek i ich oferty oraz integrację otoczenia instytucjonalnego placówek bibliotecznych.

W centrum 5. Rundy (która trwać będzie do grudnia 2024 roku) będzie cykl Warsztatów Planowania Rozwoju Biblioteki. To będzie czas na nową diagnozę potrzeb i potencjałów oraz na powtórną odpowiedź na pytanie o misję biblioteki, a także o cele na kolejny rok. Pracownicy biblioteki wezmą również udział w spotkaniach sieciujących w regionach, spotkaniach grup dyrektorskich i pracowniczych online, a także w szkoleniach specjalistycznych. Efektem wsparcia specjalistycznego będzie - oprócz rozwoju kompetencji bibliotecznej kadry - uruchomienie nowych form działania placówki, z korzyścią dla społeczeństwa lokalnego.

Za nami pierwsze spotkanie sieciujące, które odbyło się w czerwcu w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Oleśnicką Bibliotekę Publiczną im. M. Reja w projekcie reprezentują Dyrektor Anna Zasada, Kierownik Biblioteki Pod Pegazem Milena Piętka oraz Starszy Bibliotekarz Joanna Reut.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

 

red./

źródło: OBP/

Horoskop

licznik odwiedzin

374111

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors