Oleśnica ruszy z programem in vitro jeszcze w tym roku!

W 2023 roku w budżecie miasta przeznaczono na ten cel ok. 200 tys. zł.

Mamy już opracowany program. Dokument skierowaliśmy do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji i czekamy na ewentualne poprawki – poinformowała skarbnik Joanna Jarosiewicz. Po ich wprowadzeniu (jeśli będą) zostanie przygotowana uchwała rady miasta związana z programem in vitro w Oleśnicy.

Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia programu in vitro w Oleśnicy złożyli radni Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. W pierwszym podejściu został on odrzucony, potem Rada Miasta Oleśnicy podjęła decyzję w tej sprawie, ale ostatecznie – przynajmniej do tej pory – uchwała intencyjna nie została wcielona życie.

Do programu mają być kwalifikowane "pary niemogące zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję". Muszą być mieszkańcami Oleśnicy minimum dwa lata przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

"Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w kwocie 10.000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci" - czytamy w projekcie.

 

red./

Horoskop

licznik odwiedzin

374216

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors