Oblicza natury. MOKiS zaprasza na spektakl w sali widowiskowej

MOKiS zaprasza 7 czerwca o godzinie 17 do swojej sali widowiskowej na spektakl "Oblicza Natury - Przemiany" w wykonaniu Teatru Tańca Momentum. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w sekretariacie MOKiS-u.

"Oblicza Natury - Przemiany"

"Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba, jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła."

Carl Gustav Jung

Spotykasz ją codziennie na swojej drodze, czasem zwrócisz uwagę, przysiądziesz, a innym razem nie dasz jej ani chwili oddechu. Co wybierzesz? Wielbienie czy ignorowanie? Ziemia zachwyca się bosymi stopami, a wiatry intensywnie pragną bawić się włosami - to słowa pisarza Khalila Gibrana.

Nasza historia to opowieść o zauważeniu, o chęci, o zaakceptowaniu. Cieni, zmar, rozpaczy, krzyku, śmierci. To opowieść o budzeniu się po czasie mroku i ukrycia.

O powrocie do cykliczności, do życia w zgodzie z tym co dookoła, a przede wszystkim to uczenie się o Sobie w świecie Natury.

Inspiracją do stworzenia spektaklu stała się książka Joanny Laprus “Boginie Ziół”. Prace rozpoczęły się zimą, kiedy to Marzanna wiodła swój prym, wraz z nadejściem wiosny bliżej nam było do Dziewanny. A przez cały proces czuwała nad Nami Mokosz.

Te 3 postacie według słowiańskich wierzeń naszych przodków symbolizują kolejno: Koniec, Początek i Życie.

Pojawiły się także Rodzanice, czyli odpowiedniki greckich Mojr, które są Bóstwami Losu i pomocnicami Bogini Mokosz.

Jakie losy splotą dla Nas słowiańskie boginki?

W spektaklu “Oblicza Natury-Przemiany” wystąpi 8 tancerek:

Ewa Wilewicz
Katarzyna Ferenc-Szydzisz
Agata Karwasz-Jarmolińska
Agnieszka Bińkowska-Jurkiewicz
Maria Karasiewicz
Małgorzata Furmanek
Małgorzata Kołodziej
Zofia Chabierska
W próbach czynny udział brała także Katarzyna Jurzyk.

Scenografią do spektaklu zajął się Jarosław Kiełbasiewcz wraz z Magdaleną Dolatą oraz wsparciem grup: plastycznej i teatralno-tanecznej działających w MOKIS-ie. Stroje: Ewa Pawlińska

Teatr Tańca Momentum

Grupa stworzona w październiku 2023 roku, mająca swoją siedzibę w MOKIS-ie w Oleśnicy. Skład to 9 tancerek-amatorek, dojrzałych kobiet, które szukają w życiu sposobów na wyrażanie swoich artystycznych i twórczych umiejętności. Grupa została założona przez Magdalenę Dolata - magister Choreografii (Akademia Muzyczna w Łodzi).


 

red./

źródło: MOKiS/

Horoskop

licznik odwiedzin

370504

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.