Nowy punkt poboru wymazów trafił do Oleśnicy. Poprzedni kontener pojedzie do Sycowa

Nowy kontener do poboru wymazów trafił do Oleśnicy. Dotychczasowy oleśnicki kontener trafi do Sycowa W ciągu kilku najbliższych ma zostać tam otwarty drugi punkt poboru wymazów do badań pod kątem COVID-19. Ma się on znajdować przy sycowskim szpitalu.

Rośnie liczba dobowych zakażeń koronawirusem w powiecie oleśnickim. Coraz więcej osób wymaga poboru wymazów pod kątem choroby COVID-19. Jedyny taki punkt w powiecie oleśnickim mieści się na tyłach miejscowego szpitala. To powoduje, że tworzą się przed nim olbrzymie kolejki.

- Kolejki są, jest bardzo duże zapotrzebowanie. W związku z tym pan dyrektor Przemysław Magiera zwrócił się do wojewody o przydzielenie dodatkowego kontenera po to, aby w Sycowie powstał punkt pobrań. Wojewoda przydzielił darmowo nowy kontener z Agencji Rezerw Materiałowych o długości 12,5 metra. Jest komfortowy, przystosowany do takiej pracy. Będą dwa niezależne miejsca do poboru wymazów. Personel też będzie miał lepsze warunki - mówi Grażyna Hachoł, rzeczniczka prasowa Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy.

Nowy kontener znajduje się przy oleśnickiej lecznicy. Wczoraj został przewieziony z Wrocławia, a do jego instalacji konieczne było użycie dźwigu. Dotychczasowy zostanie przeniesiony na teren sycowskiego szpitala. Prawdopodobnie jego otwarcie odbędzie się w nadchodzącym tygodniu.

red.

Horoskop

licznik odwiedzin

374109

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors