Nowy magazyn Poczty Polskiej w Opolu. Inwestycja ma usprawnić pracę pocztowców.

Poczta Polska w Opolu uruchomiła nową halę logistyczno-magazynową przy ul. Wspólnej. Nowy magazyn obsługiwać będzie powiat opolski i stolicę regionu. Dotąd przesyłki były sortowane w oddziale nr 1 przy ul. Krakowskiej. Dzięki nowej lokalizacji usprawni się praca pocztowców, nie będzie też kłopotów z dojazdem dużych samochodów transportowych.

- Hala ma powierzchnię 1800 m2, a inwestycja kosztowała ponad milion złotych - mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej. - Tutaj w tym terenie będą skoncentrowane wszystkie przesyłki, które przychodzą do doręczenia na teren Opola, ale także tutaj będą wszystkie przesyłki nadawane z terenu miasta i dalej będziemy je kierować w kraj. Skróci się czas opracowywania przesyłek na terenie chociażby samego Opola.

- Wcześniejsza nasza lokalizacja przy ul. Krakowskiej 46 nie wystarczała nam, jeżeli chodzi o powierzchnię i o warunki transportu - mówi Jan Chabraszewski, dyrektor Regionu Sieci Opole Poczty Polskiej. - Duże samochody transportowe 24-tonowe nie mogły wjeżdżać tam. Oczywiście na Krakowskiej zostaje punkt, czyli Urząd Opole 1, który będzie obsługiwał klienta indywidualnego. Tutaj w tej lokalizacji na ul. Wspólnej będzie obsługiwany klient masowy jak i również będą dystrybuowane przesyłki do innych urzędów pocztowych w okolicy.

- Są dodatkowe stanowiska i maszyny, czyli sprzęt, które będzie usprawniać naszą pracę - wyjaśnia Krystyna Machnik, zastępca dyrektora RS Poczty Polskiej w Opolu. - Dzisiaj tutaj dojeżdża ciągnik siodłowy. Dostajemy cały ładunek rano o godzinie 6:00. Możemy szybko to opracować i jak najszybciej przekazać naszym mieszkańcom. Jeżeli chodzi o samo Opole, to mamy tutaj zlokalizowanych 10 rejonów doręczeń. Średnio od 1200 do 2000 nawet mamy przesyłek dziennie doręczonych do poszczególnych odbiorców.

Zwolnione przez pocztę magazyny przy ul. Krakowskiej zostaną oddane firmie Orange, która dawniej obsługiwała Telekomunikację Polską.

red./

źródło: radio.opole.pl/