Nowy autobus trafił do Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy

Od dziś Zespół Placówek Specjalnych w Oleśnicy oficjalnie może się pochwalić nowym nabytkiem w postaci autobusu dla niepełnosprawnych. Na zakup pojazdu marki Iveco Powiat przekazał prawie 500 tys. zł. Pozostałe 300 tys. zł pozyskał z PFRON-u. 

Dofinansowanie dotyczyło projektu „Likwidacja barier komunikacyjnych oraz integracja ze środowiskiem lokalnym – zapewnienie niepełnosprawnym uczniom Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy dojazdów do szkoły, wyjazdów na zajęcia rewalidacyjne, wycieczki oraz udziału w zajęciach kulturalnych”.

Podczas dzisiejszego wydarzenia szczęśliwym uczniom ZPS towarzyszyli m.in. starosta oleśnicki Sławomir Kapica, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Renata Wojciechowska oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Małgorzata Iwańska, których powitała dyrektor szkoły Danuta Aulich. - Dziękuję, że jesteście otwarci na nasze potrzeby i że rozumiecie jak ten autobus jest dla nas ważny – zwróciła się do samorządowców, przypominając, że naczelnym zadaniem placówki, którą kieruje, jest przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie. – Nigdy tego nie uczynimy, siedząc tylko w murach tej szkoły – podkreśliła Danuta Aulich.

Swojej radości nie krył również starosta: - Wierzę, że ten autokar dostarczy wam wiele pozytywnych wrażeń, a przy okazji przyczyni się do promocji Powiatu – Sławomir Kapica nawiązał do barwnych oklein w kolorach herbu, które bardzo wszystkim przypadły do gustu.

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

370486

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors