Nowa szczepionka przeciw COVID-19

Jest nowa szczepionka przeciw COVID-19. To preparat białkowy Nuvaxovid firmy NOVAVAX. Tym właśnie różni się od szczepionek dotychczas dostępnych na rynku. Zachęcamy osoby, które dotychczas nie zaszczepiły się, do alternatywnego skorzystania z tej nowej propozycji. Przychodnia Rejonowa przy ul. Hallera 25 dysponuje preparatem.

Od 1 marca w Przychodni Rejonowej przy ul. Hallera 25 można zaczepić się przeciw COVID-19 nową szczepionką Nuvaxovid firmy NOVAVAX. Preparat różni się od dotychczas dostępnych na rynku tym, że jest białkowy, stworzony na wzór szczepionek, które przyjmujemy od dziesiątek lat jak np. grypa. Może być podawany osobom po 18 roku życia. Jest alternatywą dla wszystkich osób, które dotychczas nie zaszczepiły się w pełnym zalecanym schemacie szczepienia z powodu obaw związanych z dostępnymi szczepionkami (mRNA i wektorowymi) lub u których stwierdzono przeciwwskazania do podania kolejnych dawek tych preparatów.

W szczepieniu przypominającym wykonywanym u osób w wieku 18 lat i powyżej zaleca się podanie Nuvaxovid po szczepieniu podstawowym preparatem Vaxzevria (AstraZeneca) w odstępie co najmniej 5 miesięcy lub po szczepieniu podstawowym COVID-19 Vaccine Janssen w odstępie co najmniej 2 miesięcy, lub jeżeli zachodzą indywidualne wskazania do zmiany preparatu po szczepieniu podstawowym preparatem mRNA w odstępie co najmniej 5 miesięcy.

Osoby zainteresowane mogą rejestrować się telefonicznie (71) 715 69 26, (71) 715 69 25 lub osobiście w przychodni na I piętrze w gabinecie nr 42.

 

źródło: UM Oleśnicy

Horoskop

licznik odwiedzin

313013

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors