Nowa nawierzchnia asfaltowa w ul. Niemieckiej – Oleśnica

Oleśnica nieustannie się rozwija. A efekty prac są bardzo dobre. Tym razem mamy za sobą kolejny etap prac przy budowie dróg o nawierzchni utwardzonej wraz z infrastrukturą techniczną na terenie osiedla pomiędzy ul. Europejską a Polną w Oleśnicy.

Cała infrastruktura podziemna została już wykonana (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, kanał technologiczny, kabel oświetleniowy), zamontowano część słupów oświetleniowych, a obecnie Wykonawca układa elementy brzegowe jezdni i chodników, czyli krawężniki i obrzeża oraz nawierzchnię chodników z kostki betonowej w ul. Duńskiej, Niemieckiej, Holenderskiej.

A my zajrzeliśmy na plac budowy, aby zobaczyć układanie nawierzchni asfaltowej w ul. Niemieckiej. Ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych (m.in. wzmocnienia gruntu stabilizacją, dodatkowe przyłącza kanalizacji deszczowej do działek pod zabudowę wielorodzinną, dodatkowy drenaż odwadniający odcinki pasa drogowego w ul. Niemieckiej i Włoskiej, przebudowa istniejących studni kanalizacyjnych) koszt robót wzrósł i obecnie wynosi 24.746.302,13 zł brutto, z czego 19.333.450,00 zł, pochodzi z promesy z Polskiego Ładu, o jaką postarało się Miasto.


 

red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

383187

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors